Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Temiz Oda Nedir?

Temiz Oda Nedir?
27 Nisan 2020 - 10:18

Temiz Oda Nedir?

Dünya üzerinde canlı ve cansız çok sayıda varlık bulunmaktadır. Bu varlıklar, bilimsel literatürde, organik ve inorganik şeklinde tanımlanmakta olup, birbirleri ile etkileşim halindedirler. Bu etkileşim, sonucunda bir takım; fiziksel, kimyasal ve biyolojik açıdan değişimler yaşanmasına neden olmaktadır. Bu değişimler sonucunda geriye bazı kalıntılar ortaya çıkması, kaçınılmazdır. Dışarı ile hiç bir alışverişi olmayan kapalı bir mekanda bile bu kalıntılar ortaya çıkabilmekte ve bu döngü devam etmektedir. Temiz odaiçerisinde bu dönüşümlere meydan vermeyecek şekilde kalıntılardan izole edilmiş özel mekâna denilmektedir.

Temiz Oda İle Üretim Ve Muhafaza

Temiz oda, içinde organik veya inorganik olarak adlandırılan, gözle görülen veya görülmeyen her türlü cisimden arındırılarak, yapılacak işlemlere veya içine konulan malzemelerin korunmasına hazır hale getirilmiş odadır. Bu durum, gıda sektörü başta olmak üzere, ilaç sektörü, mikroçip gibi yüksek teknolojinin üretildiği firmalar ve daha pek çok sektör için gereklidir. 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr