Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tesettür Giyim Modellerinin Özellikleri Nasıl Olmalı?

Tesettür Giyim Modellerinin Özellikleri Nasıl Olmalı?
11 Mart 2019 - 20:50

Tesettür Giyim Modellerinin Özellikleri Nasıl Olmalı?

Tesettür giyim tarzı, pek çok bayanın, tercih ettiği giyim şeklidir. İnanç gereği, oluşan belli kapanma şekilleri bulunur. Baş ve vücut bölgesinde yer alan kapanma şekillerine uygun tasarlanan kıyafetler de tesettür giyim tarzını oluşturur.

Tesettür Giyim Modellerinde Farklı Kategoriler

Tesettür giyimde, farklı giyim kategorileri yer alır. Bu kategorilerde, görülen en önemli özellik, beden kısmının bol olması, belli hatların örtülmesidir. Baş bölgesinin kapanması, saç telinin gözükmemesi önem taşır. İnanç gereği kapanan bayanlar, her türlü kıyafeti de tesettür giyimde, rahatlıkla bulabilirler. Spor giyimden hoşlanan bayanlar, en modern eşofman takımlarını, tesettür giyimde bulabileceklerdir. Kapüşon ya da şapkalı modeller de en dinamik çizgiler yer alır. Spor salonlarında, yürüyüşlerde olduğu kadar, günlük hayatta da rahatlıkla kullanılır. Eşofman ile uyumlu, şapka ya da şal kullanımı tercih edilecektir.

Dış giyimde, uzun ceketler ile feraceler öne çıkan tasarımlardır. Ceket, tunik ve feracelerin uzun olması, hatları belli etmeyecek özellikte bulunmasına, dikkat edilir. Tunik boylarında yer alan uzunluk sayesinde, en spor ve dar kesim pantolonlar, rahatlıkla kullanılır.  Tesettür giyimde spor ve dinamik giyim, önemli yer tutar. Her yaş grubundan bayana uygun özellikte, kıyafet seçeneği bulunur. Klasik giyimden hoşlanan, ileri yaş grubu için, daha düz ve sade tasarımlar yer alır. Genç giyim tarzını benimseyenler için de kot ceket, gömlek ve tunikler, salaş pantolon ve yelekler yer alır. Büyük cepler, armalar ile spor bir şıklığı yakalamak mümkündür.

Tesettür Giyimde Her Ortama Uygun Kıyafet Zenginliği

Tesettür giyim de, dış giyim, spor ve günlük kullanıma uygun kıyafet seçeneği, çok fazladır. İşe giderken giyilebilecek, klasik çizgileri tercih etmek mümkün iken, günlük kullanımda, spor kesimler de bulunur. Dış giyimde birbirinden şık, işlemeli nakışlı feraceler tercih edilebilir. Uzun tunikler de kumaşlarda, arma veya desen kullanımı yaygındır. Başa örtülen şallar da tasarım açısından, son derece zengindir. Kaymayan yapıda tafta kullanımı olduğu kadar, şifon şal kullanımı da görülebilir. Tesettür giyimde, son derece zarif tasarımlar, bayan giyiminde şıklığı öne çıkaracaktır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat