Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul için saygı geçişi

MURATPAŞA BELEDİYESİ, 5 KASIM’DA DENİZ UÇAĞI GEMİSİNİ TOPÇU ATIŞLARIYLA BATIRARAK DÜNYA SAVAŞ TARİHİNE ADINI YAZDIRAN TOPÇU YÜZBAŞI MUSTAFA ERTUĞRUL AKER İÇİN AKDENİZ GENÇLİK SANAT ARAŞTIRMA VE EĞİTİM DERNEĞİ’YLE (AKSAN) ANMA PROGRAMI DÜZENLEYECEK.

Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul için saygı geçişi
08 Temmuz 2018 - 11:26
banner

Muratpaşa Belediyesi, 5 Kasım’da deniz uçağı gemisini topçu atışlarıyla batırarak dünya savaş tarihine adını yazdıran Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker için Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği’yle (AKSAN) anma programı düzenleyecek.

Muratpaşa Belediyesi, dünya savaş tarihine adını yazdıran Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’in anlatıldığı “Ben Bir Türk Zabitiyim” isimli kitabının son baskısını yapmasıyla başlayan ‘saygı geçişi’ Yüzbaşı Aker’in ölüm yıldönümü 5 Kasım’da düzenleyeceği anma programlarıyla devam edecek. Her yıl düzenli gerçekleştirilecek anma etkinlikleri AKSAN’la birlikte gerçekleştirilecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Mustafa Ertuğrul Aker’in dünya savaş tarihine geçen başarılarını ardından sessiz sedasız, tevazu içinde Antalya’da yaşayıp 1961 yılında hayata veda ettiğini söyledi. “Antalya’da yazılan bu destanı çocuklarımıza anlatmak bizim görevimizdir” diyen Başkan Uysal, bu unutulmuş tarihi bilmenin ve her yıl hatırlamanın Türkiye’nin ve Antalya’nın geleceğine de katkı sağlayacağını söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co