Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Toptan motorin satışı nasıl yapılır?

Toptan motorin satışı nasıl yapılır?
30 Ekim 2019 - 14:07

Toptan motorin satışı nasıl yapılır?

Akaryakıt sektörü içerisinde birbirinen farklı pek çok seçenek bulunuyor. Bu alternatiflerden birini de motorin oluşturuyor. Motorinin bir akaryakıt olarak özellikleri, sağladığı faydalar ve toptan motorin satışının önemi bu yazıda sizleri bekliyor…

Türkiye’de akaryakıt firmalarıncca sektöre sunulan türlerin hepsinin taşımak zorunda olduğu belli nitelikler mevcuttur. İlk olarak bu firmanın lisans sahibi olması gerekmektedir. Sonrasında ise satılacak motorin ya da akaryakıt çeşidinin Avrupa Birliği kaidelerine ve EPDK tarafından belirlenen mevzuata uygunluğu kontrol edilmelidir. Tüm bu nitelikleri taşıyan firmalara başta toptan motorin satışı olmak üzere diledikleri nakliyatı sorunsuz bir şekilde başarıyla gerçekleştirebilirler.

 TOPTAN MOTORİN NEREDEN ALINIR?

Bugün aklınıza gelebilecek tüm yerler toptan motorin alışverişi yapabilir. Mesela ev, iş yeri, jeneratör kullanan her yer, yat ve tekneler, sanayi ve kamu kurumları farklı ya da aynı sebeplerle motorin satın alabilir. Peki, toptan bir şekilde motorin nasıl satın alınır?

Bilindiği gibi ülkemizde hizmet veren birçok akaryakıt firması bulunuyor. Müşteriye çeşitli alternatifler sunan bu sektörde güvenilir ve işinin iyi yapan bir yer ile çalışmak büyük önem taşıyor. Toptan motorin satın alabileceğiniz gibi mazot, fuel oil, kalorifer yakıtı yani kalyak vb. türleri de bulabileceğiniz akaryakıt firmalarında dikkat etmeniz gereken noktalar ise şöyle:

– Satın alınacak akaryakıt çeşidinin – örneğin toptan motorin – beklenilen kalitede olması

– Siparişinin verdiğiniz toptan motorin taşımacılığının ülkenin her yerine yapabilecek bir nakliye ağına sahip olması

– Motorinin taşımacılık sırasında herhangi bir sorun yaşamamalı, tehlikeli madde yönetmeliğine uygun bir şekilde nakliyesi yapılmalıdır.

– Toptan motorin alışverişi akaryakıt istasyonları dışında tankerlerden alınacaksa gerekli olan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

MOTORİNİ TANIYALIM…

Toptan motorin satın almanın amacından ve gerektirdiği bazı önlemlerden bahsettik. Peki, motorini yeterince tanıyor muyuz? 

Dizel motora sahip araçlarda kullanılan motorin, ham petrolden elde ediliyor. Petrolün 200-380 C derecelerde damıtılması ile meydana gelen motorin, içerisinde 8-16 arasında karbon bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra % 1 kükürt, % 0,02 kül miktarı ile az da olsa azot bulunabilir. Ayrıca toptan motorin satın alacakların bilmesi gereken bir diğer detay da motorinlerdeki setan sayısının en az 40 olması gerektiğidir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al