Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kimler meme küçültme ameliyatı olabiir?

Kimler meme küçültme ameliyatı olabiir?
30 Ekim 2019 - 14:06

Kimler meme küçültme ameliyatı olabiir?

Günümüzde genellikle meme büyütme ameliyatlarına daha sık rastlasak da aslında bir o kadar da meme küçültme ameliyatı olan kadın mevcut. Peki, meme küçültme ameliyatı nedir, bu operasyonu kimler olabilir?

Kimi kadın çok sevse de büyük göğüslerinden beraberinde getirdiği dezavantajları görmezden gelemeyiz. Eğer iri memeleriniz varsa ve henüz meme küçültme ameliyatı olmadıysanız muhtemelen ciddi bel ağrıları, omurgada problemler yaşıyorsunuzdur. Sonuçta ortalama 4-5 kilogram ağırlığını boyun aşağısında taşıyan sizlersiniz… Bunların yanı sıra özellikle sıcak havalarda büyük göğüslerde pişik problemi de yaşanıyor. Önlemi alınmadığı taktirde yaraya dönüşebilen bu durum aynı zamanda psikolojik olarak da kadınları etkiliyor. Ergenlikte ya da yetişkin bir kadın olduğunuzda iri memelerinizi saklamak istemeniz, bundan rahatsızlık duymanız özgüven sorunu da yaşatıyor.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Öncelikle büyük göğüslerden kurtulmanın malesef  ki ameliyatsız bir yöntemi henüz mevcut değil. Bunun için ciddi sayılabilecek bir operasyon geçirmeye hazırlıklı olmalısınız.

Meme dikleştirme ameliyatı olarak hem memelerinizdeki sarkıklıkları giderir, göğüslerinize istediğiniz şekli verdirebilirsiniz hem de küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ameliyatlarda belli bölgelerden kesi açıldığı için bir mikat dikiş izinin kalabileceğini de öncesinde bilmeniz gerekmektedir. Büyük memelerinizden, göğsünüzde belki de ömür boyu taşıyacağınız izleri görecek kadar kurtulmak istediğinizi ciddi bir şekilde düşünmelisiniz.

MEME KÜÇÜLTMEDE BİLMENİZ GEREKENLER

  • İri ve büyük memelerin çok daha fazla süt vereceği yanlıştır.
  • Büyük memelerde, göğüs bezi daha çok bulunduğu için kanser hastalığı riski de fazladır gibi bir görüş mevcut. Bu da yanlış bir bilgidir; kanser, genetik ve ilaç kullanımı vs. gibi faktörlere bağıdır.
  • Meme küçültme ameliyatı sonrasında, belli teknikler kullanıldığı taktirde bebek emzirilebilir.
  • Çok küçük istinalar haricinde meme küçültme ameliyatlarında iz kalır.
  • Operasyon sonunda kanama ve enfeksiyon tehlikesi bulunur. Bunların yaşanmaması için hijenik bakım yapılmalı, doktorun önerdiklerinin dışına çıkılmamalıdır.
  • Genel olarak işlem günü tavurcu edilen hastalar ortalama 4-5 içerisinde hayatlarına devam edebilecek duruma gelebiliyorlar.
  • Genel anestezi ile yapılan meme küçültme ameliyatı sonrasında bir süre ağır kaldırıp indirme ve dış darbelerden korunmanız gerekir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al