Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Türel: “Çevreyi koruyarak muhteşem bir park yaptık”

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ŞARAMPOL PROJESİ KAPSAMINDA ÜSTÜ PARK ALTI OTOPARK OLARAK PROJELENDİRDİĞİ CUMHURİYET MAHALLESİ YERALTI KATLI OTOPARKI’NDA SONA GELİNDİ.

Türel: “Çevreyi koruyarak muhteşem bir park yaptık”
12 Kasım 2018 - 12:06

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Şarampol Projesi kapsamında üstü park altı otopark olarak projelendirdiği Cumhuriyet Mahallesi Yeraltı Katlı Otoparkı’nda sona gelindi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Biz çevreyi ne kadar güzel koruyarak, yerin altına muhteşem güzel bir otopark yapıp üstünü de yeşil bir alan haline getiriyoruz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Üçgen mahallesinde bulunan Giritli Parkı’nı bulunduğu alana yapacağı altı otopark, üstü park olan proje için 11 Haziran 2017’de Üçgen, Cumhuriyet Mahallesi ve Şarampol Caddesi esnafının katımlıyla referandum yapılmış, referandumda bölge halkının projeye destek vermediği görülünce otopark projesinin ihalesi iptal edilmişti. Bu proje iptal edilse de bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek olan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Göçmen Park’ta planlanan diğer otopark inşaatı hızla tamamlandı. Son rötuşların yapıldığı projede, park ve peyzaj çalışmalarına geçildi.

Cumhuriyet Mahallesi yeni bir yaşam alanı kazandı

Kent yaşamında büyük bir ihtiyacı karşılayacak 307 araç kapasiteli otoparkın üstü tamamen park, çocuk oyun alanları ve yeşil alan olarak tasarlandı. Mekanik katlı park sistemine uygun bir şekilde tasarlanan proje, ihtiyaç dahilinde iki misli araç buradan istifade edebilecek şekilde hayata geçirildi. Çevreci proje ile Şarampol Caddesi’ne gelen ziyaretçiler, esnaf ve mahalle sakinleri otopark sıkıntısı yaşamayacak. Yeraltı otoparkının üstü de tamamen yeşil alan olarak değerlendirilecek. Çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, spor egzersiz alanı, 3 adet su havuzu, oturma alanları ile Cumhuriyet Mahallesi yeni bir yaşam alanı kazanacak.

Türel çevre eylemlerini hatırlattı

Başkan Menderes Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı devam toplantısında, Cumhuriyet Mahallesi Yeraltı Katlı Otoparkı hakkında meclis üyelerine açıklamalarda bulundu. Bu otopark nedeniyle zamanında çevre katliamı yapmakla suçlandıklarını söyleyen Türel, “Çevre eylemi yapıp bizim bu inşaatı yapmamıza müsaade etmeyenler güvenlik güçlerince uzaklaştırılmıştı o alandan. Nereden nereye geldik” diye konuştu.

Muhteşem bir park yaptık

Başkan Türel, “Biz çevreyi ne kadar güzel koruyarak, yerin altına muhteşem güzel bir otopark yapıp üstünü de yeşil bir alan haline getiriyoruz. Bittikten sonra tabi bu suçlamaları yapanları ortalıkta görmek pek mümkün olmuyor ama bir gitsinler orada çevre neymiş, çevreye nasıl dikkat ediliyormuş örnek alırlar belki. Ondan sonra daha dikkatli konuşurlar. Dolayısıyla burası da güzel bir proje olarak tamamlandı. Hayırlı olsun.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al