Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Turizm esnafından TL üzerinden ‘kira’ çağrısı

KEMERAĞZI MAHALLESİ KUNDU ESNAFLARI KORUMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANI METİN KANMAZ, DAHA ÖNCE DOLAR ÜZERİNDEN KİRALANAN DÜKKAN FİYATLARININ DOLARIN YÜKSELMESİ İLE BÜYÜK BİR TIRMANIŞA GEÇTİĞİNİ İFADE EDEREK, DÜKKAN SAHİPLERİNE KİRALARI TÜRK LİRASINA ÇEVİRMELERİ ÇAĞRISINDA BULUNDU.

Turizm esnafından TL üzerinden ‘kira’ çağrısı
15 Ağustos 2018 - 13:28

Antalya’nın turizm bölgesi Kemerağzı ve Kundu bölgesinde bulunan esnaflar, dükkanlarının kirasını dolarla ödemekte zorlandıklarını ifadede ederek, kiraların TL’ye çevrilmesi çağrısında bulundu.

Antalya’nın önemli turizm bölgesi Kundu ve Kemerağzı bölgesinde bulunan esnaflardan yükselen dolar fiyatları karşısında ‘kira’ çağrısı geldi. Kemerağzı Mahallesi Kundu Esnafları Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Metin Kanmaz, daha önce dolar üzerinden kiralanan dükkan fiyatlarının doların yükselmesi ile büyük bir tırmanışa geçtiğini ifade ederek, dükkan sahiplerine kiraları Türk lirasına çevirmeleri çağrısında bulundu.

“Dükkan sahiplerimizde milli davaya sahip çıkmalıdır”

Dolar üzerinden kira ödeyen esnafın zor durumda olduğunu belirten Kanmaz, “Döviz bazında kira alan dükkan sahiplerine çağrımdır. Esnaflarımızı çağırsınlar kiraları TL’ye çevirsinler. Esnaflarımız çok huzursuz, tedirgin. Birçok esnafımız kiralarını ödemekte zorlanıyor. Doların sürekli yükselmesi yüzlerce kiracıyı zor durumda bıraktı. Bu durum ileride kötü sonuçlar doğurabilir. Bu konuda hükümetimizin de çağrısının dikkate alınması gerekir. Alışverişleri dolar üzerinden değil TL üzerinde alınsın. Bölgeye gelen turist TL üzerinden alışveriş yapıyor. Dükkan sahiplerimizde milli davaya sahip çıkmalıdır. Bunun için toplantı yapılması gerektiğine inanıyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat