Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Turizm sektöründe çifte bayram sevinci

AKDENİZ TURİSTİK OTELCİLER VE İŞLETMECİLER BİRLİĞİ(AKTOB) BAŞKANI ERKAN YAĞCI, BAYRAM TATİLİ VE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN BİR ARADA KUTLANACAĞINI BELİRTTİ.

Turizm sektöründe çifte bayram sevinci
28 Ağustos 2017 - 10:32

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, bayram tatili ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın bir arada kutlanacağını belirtti.

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkartılmasının ardından Antalya’da bulunan oteller yüzde 100 doluluk oranını yakaladı. 10 günlük bayram süresince 1,5 milyon yerli turistten 1,5 milyar dolar gelir beklenirken, turizmciler iki bayramı bir arada kutlayacaklarını ifade etti. AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, “Bayrama çok ciddi anlamda hazırlanıyoruz. Ayrıca dini bayramımızın öncesinde 30 Ağustos Zafer Bayramımız var. O da bayram dönemine denk geldiği için iki bayramı bir arada kutlayacağız. İki bayramda da özel programlarımız olacaktır” dedi.

“Çok yoğun bir dönem geçireceğiz”

Antalya’da yüksek sezonda olduklarını belirten AKTOB Başkanı Yağcı, “Antalya’nın en fazla talep gördüğümüz dönemindeyiz. Biz bu 10 günlük dönemde yabancı turist anlamında 700 bine yakın trafiği bekliyoruz. Bu dönemle beraber iç pazarı da düşünecek olursak bu 10 günlük tatilde 1 milyonu aşkın yerli yabancı turist trafiği olacak. Bu da otellerin doluluğu anlamında ciddi bir talep oluşturacak. Otellerimizin doluluğu şimdiden yüzde yüze ulaşmış durumda. Dolayısıyla çok yoğun bir dönem geçireceğiz. Tabii Antalya misafir memnuniyeti acısından çok güçlü bir turizm şehri. Bu noktada bayram döneminde güzel bir hareketlilik bekliyoruz. Antalya’da talebin canlı olduğu bir dönem bekliyoruz” diye konuştu.

“Hedefimiz, fiyatların iyi noktaya gelmesi”

2017 yılında fiyatlarda iyileşme olduğunu söyleyen Erkan Yağcı, “Yüksek sezonda olduğumuz için fiyatlarımızın belli bir seviyede olduğu dönem. 2016’da ciddi bir kırılma yaşamıştık. 2017’yi fiyatlarda da iyileşme yılı olarak görüyoruz. Hedefimiz, fiyatların iyi noktaya gelmesi. Fiyatlarımızın özellikle üçüncü çeyrekte gelirlerimizin artacağını öngörebiliriz” dedi.

“7 aylık verilerde yüzde 14’lük artış var”

Yıl ortalamasına bakıldığı zaman Antalya’da ciddi bir artışın olduğunu dile getiren AKTOB Başkanı Yağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Antalya’da yıl ortalamasına baktığımızda bugün itibariyle yüzde 63’lük artışımız var. Bu tabii gelirlerimize yansıyacak. Gelirlerimizde de ciddi bir artış olacak. Hata Türkiye’nin turizm gelir artışlarının lokomotiflerinden biri Antalya olacaktır. Türkiye geneline baktığımızda, 7 aylık verilerde yüzde 14’lük turist artışı var. Bu da güzel bir haber. Tabii biz üçüncü çeyrek sonunda gelir rakamlarında geçen yılın üstüne çıkabiliriz.”

“Otelciler olarak çifte rezervasyon olmaması için çalışıyoruz”

Çifte rezervasyon yaşanmaması için profesyonel otelciler olarak hassas davrandıklarını anlatan Yağcı, yüzde yüz doluluğa ulaşıldığı için yer bulma konusunda ciddi sıkıntıların yaşanacağını söyledi. Erkan Yağcı, “Önümüzdeki senelerde bu tür tatillerin daha erken ilan edilmesi rezervasyon konusunda çok önem kazanacaktır” dedi.

“İki bayramı bir arada kutlayacağız”

Kurban Bayramı’na çok ciddi şekilde hazırlandıklarını belirten AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, “Bayram tatili 10 gün olduğu için 4 gün evde olayım, 6 günde başka bir şehirde tatil yapayım olanakları var. 10 günün getirmiş olduğu ciddi bir esneklik olacaktır. Yüksek sezondayız bu noktada çok ciddi bir yer sıkıntısı da olacaktır. Otellerimizin her sene olduğu gibi otelden otele değişen, biliyorsunuz Antalya’da 900 tane otel var. 400’den fazla 5 yıldızlı otelimiz var. Her tesisin kendi işletim sistemi ve talep yapısına göre belli programları var ama her tesis bayrama hazırlanıyor. Bayrama çok ciddi anlamda hazırlanıyoruz. Ayrıca dini bayramımızın öncesinde 30 Ağustos Zafer Bayramımız var. O da bayram dönemine denk geldiği için iki bayramı bir arada kutlayacağız. İki bayramda da özel programlarımız olacaktır” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

    ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -