Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi şekilleniyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, IŞIKLAR’DAKİ YIKILAN STADYUM ALANI YERİNDE YAPIMINA DEVAM ETTİĞİ TÜRKİYE’NİN İLK MİLLET BAHÇESİ ŞEKİLLENİYOR. PEYZAJ ÇALIŞMALARI SÜREN MİLLET BAHÇESİ’NDE AĞAÇ DİKİMİNE BAŞLANDI.

Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi şekilleniyor
14 Kasım 2018 - 15:16
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Işıklar’daki yıkılan stadyum alanı yerinde yapımına devam ettiği Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi şekilleniyor. Peyzaj çalışmaları süren Millet Bahçesi’nde ağaç dikimine başlandı.

Işıklar’daki eski stadyum Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez bir yeşil alana dönüştürülmek üzere yıkılmıştı. Başkan Menderes Türel, eski stadyum alanının, Kent Müzesi ile birlikte Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi olacağını müjdelemişti. Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesi ile bütünleşik olacak Millet Bahçesi Projesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Mevcut ağaçlar korunacak yenileri dikilecek

Proje kapsamında peyzaj çalışmaları için ağaç dikimine başlandı. Dikilen 18 hurma ağacının yanı sıra, mevcut ağaçlar da korunarak, yeni ağaç dikimi gerçekleştirilecek. Sulama altyapısının tamamlanmasıyla çim döşeme işlemine geçilecek. Yürüyüş yollarının inşaatında sona gelinirken, taş döşeme işlemleri ise sürüyor. Yer altında planlanan 3 katlı otoparkın inşaatı tamamlanmıştı. Eski stadyumun yıkılan efsane açık tribünü proje içinde mimari bir hatırlatma ve nostalji olarak yeniden inşa edildi.

Türkiye’nin ilk millet bahçesi

Tadilatı süren Kapalı Spor Salonu ise Kent Müzesi olacak. Tarihi Büyükşehir Belediyesi Binası Belediye Müzesi olarak hizmet verecek. Fen İşleri ve Çevre Sağlığı binaları da farklı müzelere ev sahipliği yapacak. Yıkılan stadyum alanı, Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesi ile birlikte Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi’ne dönüşecek. Meydanı, parkları, sosyal ve kültürel alanları ile Antalya, yemyeşil bir yaşam alanına kavuşacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -