Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

“Türkiye’nin Maldivler’i” Salda Gölü’ne ilgi artacak

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI NUMAN KURTULMUŞ, BURDUR’UN TURİZM MERKEZLERİNDEN SALDA GÖLÜ’NÜ ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU. SALDA GÖLÜ’NÜN TÜRKİYE’NİN SAKLI CENNETLERİNDEN BİRİSİ OLDUĞUNU BELİRTEN BAKAN NUMAN KURTULMUŞ, GÖL KENARINDA BASIN MENSUPLARINA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, GÖLDE GÜZELLİĞİN KORUNMASI GEREKTİĞİNE VURGU YAPTI.

“Türkiye’nin Maldivler’i” Salda Gölü’ne ilgi artacak
24 Eylül 2017 - 18:30

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Bu yaz 250 bin kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü’nü çok fazla tesislerle, binalarla doldurmadan güzelliğini ve bakir halini korumak gerekir” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Burdur’un turizm merkezlerinden Salda Gölü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Salda Gölü’nün Türkiye’nin saklı cennetlerinden birisi olduğunu belirten Bakan Numan Kurtulmuş, göl kenarında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gölde güzelliğin korunması gerektiğine vurgu yaptı.

Salda Gölü’nü çok fazla tesislerle, binalarla doldurmadan güzelliğini ve bakir halini korumak gerektiğini belirten Bakan Kurtulmuş, bu yaz Salda’yı 250 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Daha çok yerli turist ağırlayan Salda Gölü’nün yabancı turist açısından da çok ciddi bir cazibe merkezi olabileceğini dile getiren Bakan Numan Kurtulmuş, gölün doğallığını kirletmeyecek şekilde burada turistik tesislerin yapılabileceğine işaret etti.

Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinden Salda Gölü; berraklığı, temizliği, derinliği ve eşine az rastlanır beyazlıktaki kumsalları ile adeta saklı kalmış bir tatil cenneti. “Türkiye’nin Maldivler’i” olarak da anılan doğa harikasının halk arasında cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenen kıyıları, Salda Gölü’nü sağlık turizmi için de bir cazibe merkezi haline getiriyor.

Dünyada, Mars gezegeninin özelliklerini taşıyan iki yerden biri konumundaki göl, üzerinde endemik bitki ve hayvan türünü barındıran, yapılaşmanın yasaklandığı bir sit alanı olarak bakir güzelliğini özenle koruyor. Kil havuzlarında ziyaretçilerine çamur banyosu imkanı sunan Salda Gölü, bir kamp alanı olarak da özellikle yerli turistin göz bebeği.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al