Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü, Altınova’da vatandaşları dinledi

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, YENİ İMAR HAKLARI MÜJDESİNİN VERİLDİĞİ ALTINOVA MAHALLESİ’NDE EV ZİYARETLERİNDE BULUNDU.

Tütüncü, Altınova’da vatandaşları dinledi
13 Aralık 2018 - 11:36

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Gittiğim evlerde, bölgeye geçen hafta verdiğimiz yeni emsal ve ilave imar hakları müjdesinin Altınovalı hemşehrilemizde meydana getirdiği sevinci gördüm. Hemşehrilerimizin gönülleri şenlenmiş. Çok mutlu oldum” dedi.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile geçtiğimiz hafta bölgede düzenlenen toplantıda; Altınovalılara, yeni imar hakları ve emsal artışı müjdesini vermişti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki talepler doğrultusunda Altınova bölgesinde toptan ticaret alanları ve merkezle bütünleşecek ticaret alanlarının, ticaret alanı ve toplu işyerlerine dönüştürülmesi ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği hazırladı.

Altınova’ya emsal bonusu

Plan değişikliği ile Altınova’nın imar planları tamamlanan kuzey ve güney kısımlarındaki, ‘toptan ticaret alanı ve merkezle bütünleşecek ticaret alanları’, ‘toplu işyerleri ve ticaret alanına dönüştürüldü. Ticaret ve toplu işyerleri alanlarında minimum parsel büyüklüğü 2 bin metrekare olacak. Bu alanların emsali, 0.60’dan 0.80’e çıkarıldı. Yeni planda ticaret ve toplu işyerleri alanlarında emsal, 2 bin-10 bin metrekare arası parsellerde 0.80, 10 bin-20 bin metrekare parsellerde 1.00, 20 bin metrekare ve üzeri parsellerde ise 1.20 oldu.

İmar planı değişikliği ile konut parsellerinin 0.60 olan emsali de 0.80 çıkarıldı.

Tütüncü: “Altınova’nın gönlü şenlenmiş”

Başkan Hakan Tütüncü, yeni imar hakları müjdesinin verildiği toplantının ardından bölgede ev ziyaretlerinde bulundu. Tütüncü, gittiği evlerde Altınovalıların, emsal artışı dolayısıyla yaşadıkları sevinci gördüğünü söyledi.

Tütüncü, “Altınova’ya sözümüz vardı. Çalıştık ve çok müjdeler verdik. Yeni emsaller ve ilave imar hakları Altınovalıları sevince boğdu. Altınova için geçen hafta verdiğimiz imar müjdelerinin ortaya çıkardığı büyük sevinç tarifsiz. Hemşehrilerimizin gönülleri şenlenmiş. Çok mutlu oldum. Gezdiğimiz evlerde geçtiğimiz hafta Altınova ile ilgili verdiğimiz imar müjdelerinin meydana getirdiği sevinci görmek ayrı mutluluk vesilesi. Altınova’nın imar planını biz, tamamladık. Yeni emsal haklarıyla Altınova’yı çok daha değerli kıldık. Altınova’da güzel ticaret merkezleri, konutlar yükselecek. Hem çocuklar hem büyükler çok daha güzel ortamlarda yaşayacaklar.”

Bölge sakinleri de yeni imar haklarından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti.

Altınova bölgesinde toptan ticaret alanları ve merkezle bütünleşecek ticaret alanlarının, ticaret alanı ve toplu işyerlerine dönüştürülmesi ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen toplantısında gündeme alınarak, görüşüldü.

Bu haberle ilgili görüntülere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al