Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü: “Kepez’e daha çok okul yapacağız”

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, İLÇEYE 9 YILDA 120 OKUL BİNASI KAZANDIRDIKLARINI VE BU SAYIYI ARTIRACAKLARINI SÖYLEDİ.

Tütüncü: “Kepez’e daha çok okul yapacağız”
02 Mart 2018 - 11:58

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye 9 yılda 120 okul binası kazandırdıklarını ve bu sayıyı artıracaklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Abdil Bulut’un evinde Gazi, Sütçüler, Yeni Mahalle, Yeni Emek, Emek, Kuzeyyaka, Yükseliş Mahallelerinin muhtarlarıyla biraya geldi.

Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş’in de hazır bulunduğu toplantıda mahallere yapılacak hizmetler konuşuldu. Bölgelerine yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getiren muhtarların en önemli talebi mahallelere yeni okul binalarının yapılması oldu.

9 Yılda Kepez’e 120 okul

Kepez’e, okul yapılmasına büyük bir destek verdiklerinin altını çizen Hakan Tütüncü, “Göreve geldiğim 9 yıl içerisinde ilçemizde 100 okul binasının yapımı tamamlandı. Şu an 20 okulun yapımı devam ediyor. 9 yılda Kepez’e 120 okul kazandırmış olduk. Okulların Kepez’e yapılması hiç de kolay olmadı. Belediye olarak okulların yapımını Milli Eğitim Bakanlığının yatırım programına aldırdık. Okul arazilerindeki mülkiyet ve imara ilişkin problemleri çözdük. Yine belediye arsalarını okul yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettik. 2019’da tekli eğitime geçilecek olmasından dolayı ilçemizde yeni dersliklere ihtiyaç var. Sütçüler, Gazi, Yükseliş, Emek, Karşıyaka ve Yeni Emek mahallelerimize ve ihtiyaç olan diğer bölgelere yeni okul binaları kazandırmak için çalışıyoruz. Yeni okul binalarının yapılması için AK Parti Antalya milletvekillerimizle sürekli iletişim halindeyiz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al