Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Tütüncü öğrencilerle buluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin çeşitli illerindeki İmam Hatip Liseleri’nde (İHL) okuyan öğrencilerle buluştu.

Tütüncü öğrencilerle buluştu
18 Temmuz 2017 - 12:42
banner

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin çeşitli illerindeki İmam Hatip Liseleri’nde (İHL) okuyan öğrencilerle buluştu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’nin çeşitli illerindeki İmam Hatip Liseleri’nde okuyan ve Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin davetlisi olarak Antalya’ya gelen öğrencilerle söyleşide buluştu. Okulun konferans salonundaki söyleşide Başkan Tütüncü, tecrübelerini paylaştı ve öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Söyleşiye ev sahipliği yapan Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni imece ile inşa ettiklerine dikkat çeken Tütüncü, “Bu okulu 4 yılın sonunda 23 milyon TL bir bedel ile tamamladık. Toplanır mı denilen paralar toplandı, yapılır mı denilen okul yapıldı. Rabbim, bize karşısına geçip mutluluk içerisinde bakmayı nasip etti. Belediye başkanlığımda sevdiğim en önemli iş kalıcı eserler yaparak yeni bir neslin gelişmesine, yeni bir geleceğin inşa edilmesine katkı da bulunmaktır” dedi.

Önce mimarlık, sonra başkanlık ve hukuk

Bir öğrencinin, bizim yaşlarımızda iken mesleki hedefiniz neydi, belediye başkanı olmayı düşünüyor muydunuz, sorusuna Tütüncü, “Belediye Başkanı olmayı ortaokul 2. sınıfında aklıma geldi. Belediye başkanı olmayı o yıllarda zihnime yerleştirdim. Sizin yaşlarınızda iyi bir hukukçu olmayı çok istiyordum. İyi bir belediye başkanı olmak, siyasetle ilgilenmek, toplumsal meselelere ilgi duymak hususunda iyi hukuk tahsili yaparsam çok ileri geçeceğimi düşünüyordum. Öyle de oldu. Çalıştım, Allah nasip etti ve İstanbul Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Sizin yaşlarınızda iyi bir mimar olmayı da düşünüyordum. Matematik ile aram iyi olmadığından dolayı böyle bir hayali kurulamayacağını düşündüğümden başka hayaller kurmak lazım, dedim. Belediye başkanı oldum. Birçok mimari eser yapıyorum yaptığım eserlerin çoğunun projelerini kendim hazırlıyorum. Projelerin hayata geçmesinde ciddi katkılarım oluyor. Bir noktada engel görüyorsanız pes etmeyeceksiniz. Vardır bir çıkar yol hemen 2. vitese alıp devam edeceksiniz” cevabını verdi.

Ehl-i sünnet vel cemaat anlayışı

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, imam hatip öğrencisinin hayata bakışı nasıl olmalıdır, sorusunu ise şöyle yanıtladı: “İmam hatiplere, ‘Abdülhamid Koleji’ yakıştırması yapılırdı. Bu her şeyi anlatıyor. Yerli ve milli bir duruşa sahip olmak, aklını kimseye kiraya vermemek ve Ehl-i sünnet vel cemaat anlayışına bağlı olmak. İHL’de okuyanların içerisinden cemaat taassubu olan adam çok az çıkar. İHL’li aklını kimseye kira vermez. İmam Hatipli deyince aklıma, yerli ve milli bir duruşu sahip olan, ülkesini ve vatanını, bayrağını seven, milliyetçi bir ruha sahip, (Irkçılık demiyorum, milliyetçilikten bahsediyorum. İHL’li, milliyetçiliği millet-i İbrahim demek olduğunu anlarlar.) Yerli, Ehl-i sünnet vel cemaat anlayışına sahip delikanlılar ve hanımefendiler geliyor.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co