Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Uganda’dan Batı Akdenizli iş insanlarına davet

BATI AKDENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİNİ ZİYARET EDEN UGANDA TARIM BAKANLIĞI YETKİLİLERİ, BATI AKDENİZLİ YATIRIMCILARI ÜLKELERİNE DAVET EDEREK, TÜRKİYE İLE EKONOMİK İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Uganda’dan Batı Akdenizli iş insanlarına davet
04 Aralık 2018 - 10:44

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliğini (BAİB) ziyaret eden Uganda Tarım Bakanlığı yetkilileri, Batı Akdenizli yatırımcıları ülkelerine davet ederek, Türkiye ile ekonomik ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

Uganda Tarım Bakanlığı yetkililerinden ve Ugandalı iş insanlarından oluşan heyet, BAİB’i ziyaret etti. BAİB’de Başkan Hakkı Bahar, Başkan Yardımcısı Hakkı Ergin Civan ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Duran ile bir araya gelen heyet, Batı Akdenizli yatırımcıları ülkelerine davet etti.

İthalata dayalı bir ekonomiye sahip olduklarını ifade eden heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkelerine yaptığı ziyaret esnasında imzalanan anlaşma gereği Türkiye ile ekonomik ilişkileri geliştirmek istediklerini kaydetti.

Ülke ekonomilerinin ithalata dayalı olduğunu belirten heyet, yaş meyve sebze ürünleri, tohum, gübre ve makineye ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. BAİB Başkanı Hakkı Bahar, Ugandalı iş insanlarının talep ettikleri tüm ürünlerin Batı Akdeniz bölgesinde üretilip, ihraç edildiğini kaydederek, ihtiyaçları karşılamaya hazır olduklarını söyledi. Bunun için Batı Akdenizli iş insanlarından oluşan bir ticari heyet organizasyonu düzenlenebileceğini kaydeden Bahar, gerekli adımları atacaklarını vurguladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat