Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Üniversite öğrencilerine ‘Drone’ eğitimi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEDYA VE İLETİŞİM İLE HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM PROGRAMLARI TARAFINDAN DÜZENLENEN “SİNEMADA DRONE KULLANIMI” EĞİTİMİ VERİLDİ.

Üniversite öğrencilerine ‘Drone’ eğitimi
16 Kasım 2018 - 10:26

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Medya ve İletişim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programları tarafından düzenlenen “Sinemada Drone Kullanımı” eğitimi verildi.

Eğitime konuşmacı olarak katılan Flycam Akademi eğitmeni ve görüntü yönetmeni İhsan Yumuturuğ, öğrencilere drone kullanımı ve drone’un sinema sektöründeki önemini anlattı. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde, droneların sinema sektörüne girişi, sinemada drone kullanımı ve drone çekim açıları hakkında bilgiler verildi. Çekim tekniklerini içeren çeşitli videoların da öğrencilere izletilmesinin ardından, konferansa soru cevap kısmıyla devam edildi.

“Drone ehliyetinin gerekliliği ve nasıl alındığı”, “drone kumandasının özellikleri” ve “droneların nerelerde ve hangi koşullarda uçurulabileceği” gibi çeşitli sorulara cevap veren eğitmen İhsan Yumuturuğ, öğrencilerle birlikte okul bahçesinde drone uçurdu ve çekim tekniklerini uygulamalı olarak gösterdi.

Etkinlik sonunda İhsan Yumuturuğ’a, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan Şahin tarafından teşekkür belgesi verildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al