Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Usta Yönetmen Kaplanoğlu, öğrencilerle buluştu

ÜNLÜ YÖNETMEN VE SENARİST SEMİH KAPLANOĞLU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

Usta Yönetmen Kaplanoğlu, öğrencilerle buluştu
22 Mart 2018 - 11:56

Ünlü yönetmen ve Senarist Semih Kaplanoğlu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Buğday filmi ile Türkiye’de ve yurtdışında birçok ödül alan Yönetmen Semih Kaplanoğlu, İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda öğrencilere deneyimlerini aktardı. Başarılı bir anlatım için insanın iç dünyasını dışa vuracak bir anlatıma yönelmesi gerektiğinin altını çizen Kaplanoğlu, “Sinemayla kurduğum ilişkinin temelinde şiir var. İnsanlar tarihte olup bitenlere şiirle karşılık vermişler. Bu gelenek acaba sinemada nasıl bir karşılık bulacak diye düşünüp hareket etmedim ama zamanla film yapma, hikâye kurma gibi olayların şiirden kaynaklandığını fark ettim” dedi.

Buğday filminin hazırlık ve çekim aşamalarını anlatan Kaplanoğlu, Filmin yapımına başlamadan önce filmin çekileceği mekânları ziyaret ettiğini, filmin senaryo ve yapım sürecinin üç yıl sürdüğünü söyledi. Her filmin hikâyesinin kendi yapım sürecini meydana getirdiğini belirten Kaplanoğlu, bu süreçte öğrenilmesi gereken en önemli şeyin sabır olduğunu vurgulayarak öğrencilere film çekme hayaliniz varsa bunu koruyun, sabredin ve vazgeçmeyin önerilerinde bulundu.

Soru-cevap şeklinde ilerleyen söyleşi sonunda usta yönetmene İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan tarafından teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al