Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Uysal, çocuk hakları sözleşmesini dağıttı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, ‘ÇOCUK OLMAYA HAKKIM VAR’ İSMİYLE KİTAPLAŞTIRILAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ’Nİ KAPALI YOL’DA ÇOCUKLARLA BİRLİKTE, ESNAF VE VATANDAŞLARA DAĞITTI.

Uysal, çocuk hakları sözleşmesini dağıttı
05 Mart 2018 - 17:34
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘Çocuk olmaya hakkım var’ ismiyle kitaplaştırılan Birleşmiş Milletler (BM) Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni çocuklarla birlikte, esnaf ve vatandaşlara dağıttı.

Muratpaşa Belediyesi, çocuk hak ve özgürlükleri alanında uzun soluklu bir çalışmanın ilk adımını attı. Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kazım Özalp Caddesinde (Kapalı Yol) Türkiye dahil 142 ülkenin imzaladığı 20 Kasım 1989’da benimsenen ve 2 Eylül 1990 tarihinde yürürlüğe giren BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni dağıttı. Minikler ellerinde, “18 yaşıma kadar çocuk olduğumu unutma”, “Ben çocuğum haklarımla varım”, “Çocuk olarak benimde haklarım var”, “Çocuk bedenime ve ruhuma dokunma”, “Onurumu kırmaya hakkın yok” dövizleri taşıdı.

Başkan Uysal’a, belediye kreşleri, etüt merkezlerinden çocuklar, yaşlı evlerinden dedeler, babaanne ve anneanneler de eşlik etti. Muratpaşa Belediyesi 41 maddeden oluşan sözleşmeyi ‘Çocuk olmaya hakkım var’ başlığıyla bin adet bastırarak kitaplaştırdı.

“Sağlıklı kuşaklar yetişsin”

Kitapçık dağıtımında konuşan Başkan Uysal, “Özellikle son yıllarda çocuğu yönelik cinsel suçlarda bir artış var. 18 yaşına kadar her insan çocuktur. Çocuklarımızın haklarını anne baba olarak, annelere babalara herkese öğretmeyi amaçlıyoruz. Bunun ilk ayağı olarak çocuk haklarını bir kitapçık haline getirdik. Dileğimiz sağlıklı ve zihni açık kuşakların yetişmesidir” dedi.

“Başkan Uysal’ın görüşleri”

Kitapçıkta Başkan Uysal’ın ise şu sözleri yer aldı: “Merhaba arkadaşım. Seninle tanıştık mı, bilmiyorum. Adını bilmiyorum. Hatta yaşını da Okuma-yazma bildiğini ise tahmin ediyorum. Bunun için haklarını okuyup öğrenebileceğin bu kitabı sana hazırladık. Kitabı okuduktan sonra bir çocuk olarak evrensel haklarını bilerek kendini daha iyi ifade edebilirsin. Hatta bence arkadaşlarına bile çocuk olarak haklarını anlatabilirsin. Sana “çocuk” diyorum, çünkü yaşın henüz on sekizin altındaysa zaten çocuksun. Hemen okumaya başla hadi Ben seni daha fazla oyalamayayım.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -