Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Uysal, Kaleiçi’ni tanıttı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 11’inci Travel Turkey İzmir – Turizm Fuar ve Kongresi’nde belediyenin standında ziyaretçilere Kaleiçi’ni tanıttı.

Uysal, Kaleiçi’ni tanıttı
07 Aralık 2017 - 15:22

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 11’inci Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi’nde belediyenin standında ziyaretçilere Kaleiçi’ni tanıttı.

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri Travel Turkey İzmir – Turizm Fuar ve Kongresi, Fuar İzmir’de başladı. Bu yıl 11’inci kez gerçekleştirilen fuara Muratpaşa Belediyesi, tarihi konağı, Üç Kapılar ve UNESCO Dünya Kültür Miras geçici listesinde yer alan Yivli Minare’yle Antalya’nın tarihi kent merkezi, Kaleiçi’ni taşıdı.

Muratpaşa Belediyesi, Travel Turkey İzmir’de küçük bir Kaleiçi kurarken fuarın açılışında Belediye Başkanı Ümit Uysal da yer aldı. Başkan Uysal, açılış törenin ardından Muratpaşa standında fuar ziyaretçilerine dar sokaklarının keşfetme duygusunu tetiklediği, geleneksel mimariyle yöresel mutfağın buluştuğu, mimarinin yeniden yorumlandığı butik otelleri ile füzyon mutfağının en seçkin örneklerinin bir araya geldiği Kaleiçi’ni tanıttı.

Muratpaşa standı ziyaretçilerden yoğun ilgi görürken Başkan Uysal’ın konutları arasında Kazak seyahat yazarları da yer aldı. Başkan Uysal, Kazaklara, geçmişinden bugününe Kaleiçi’ni anlatırken onları Kaleiçi’ne davet etmeyi de ihmal etmedi. Anlatılardan oldukça etkilendiklerini belirten seyahat yazarları yakın bir tarihte Kaleiçi’ni muhakkak ziyaret edeceklerini belirtirken Başkan Uysal’ı da Türklerin göç yollarını keşfetmek için ülkelerine davet etti.

Pazar gününe dek devam edecek fuarın ilk gününde Başkan Uysal, CHP Genel Başkan Yardımcı Erdal Aksünger’i de belediye standında ağırladı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat