Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Vali Karaloğlu, Alanya Kalesini inceledi

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU ‘ALANYA KALESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI.

Vali Karaloğlu, Alanya Kalesini inceledi
21 Mart 2018 - 17:58
banner

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ’Alanya Kalesi Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaymakam Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile kamu ve dernek yöneticileri katıldı.

Toplantıda Vali Karaloğlu, “Alanya kültürümüz, kimliğimiz için önemli. Alanya kalesi, bedesteni, mağarasıyla bizim kültürümüz. Tersane bizim coğrafyamızda kurulan ilk tersanelerden biri. Alaaddin Keykubat, Alanya ve Sinop’a tersane yaptırarak iki denizin sultanı aldı. Alanya Kalesi’ne bugüne kadar çok şey yapıldı ama hala temizlik, altyapı gibi sorunlar var. Biz Alanya Kalesi’ni koruyarak kullanacağız. Alanya Kalesi, UNESCO Geçici Miras Listesi’ne alındı. Birkaç kez geçici listeden çıkmak için hazırlanan dosya yetersiz bulundu” dedi.

Antalya’dan şu anda geçici 16 liste olduğunu kaydeden Karaloğlu, “Bunlardan biri de Alanya Kalesi. Biz kriterleri sağlamazsak kimse bizi ana listeye almaz. İnşallah Alanya Kalesi’ni herkesin ziyaret ettiği ayrılırken de herkesin mutlu ayrıldığı bir yere dönüştürebiliriz.”

Toplantının ardından Karaloğlu ve Türel, Alanya Kalesi’ni gezdi.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -lohusam lohusa giyim -islami sözlükantalya rent a carinstagram aylık oto beğeni en yakın lastikçiantalya rent a car

Lohusam lohusa giyim