Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vali Karaloğlu turizm alanlarını inceledi

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU VE İL MÜDÜRLERİYLE BİRLİKTE ÇIRALI OLYMPOS VE ADRASAN DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Karaloğlu turizm alanlarını inceledi
17 Ağustos 2017 - 18:54

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İl Müdürleriyle birlikte Çıralı Olympos ve Adrasan’da incelemelerde bulundu. Karaloğlu, amaçlarının Çıralı Olympos ve Adrasan’da da doğaya uygun bir şekilde turizmin büyük tesisler yapılmadan butik oteller şeklinde canlandırılması olduğunu söyledi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu önce kemer İlçesine bağlı Çıralı Mahallesi tatil merkezini ziyaret etti. Ardından Plaj dan yürüyerek Olympos Antik kentine geçti. Vali Karaloğlu’nu Olympos’ta Kumluca Kaymakamı Dr. Polat Kara, Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Ak parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, Olympos Kazıları başkanı Prof. Dr. Yelda Olcay Uçkan ve daire amirleri karşıladı. Vali Karaloğlu Olympos kazı alanında inlemelerde bulunduktan sonra yaptığı toplantıda İl Müdürleri ile birlikte Olympos ve Adrasan’ın sorunlarını içeren bir toplantı yaptı. 2016 yılı Haziran ayında yanan alanlarda yeniden filizlenen çam fidanlarını inceledi. Vali Karaloğlu, heyetle birlikte DSİ tarafından yapımı tamamlanan Adrasan Göletine geçti. Ardından da Adrasan’dan yatla denize açıldı.

İncelemelerin ardından açıklama yapan Vali Karaloğlu, “Bugün Kemer İlçemize bağlı Çıralı Mahallemizde, Kumluca İlçemize bağlı Olympos ve Adrasan Mahallelerimizde incelemelerde bulunduk. İl Müdürlerimiz, Ak parti Antalya Milletvekilimizle beraber bu bölge de devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceledik. Bölgenin birikmiş sorunları var. Çıralı, Olympos ve Adrasan Batı Antalya Bölgesinin gözde turizm beldeleridir. Buralar turizm açısından bakire yerdelerdir. Buralarda kendiliğinden gelişmiş doğaya uygun turizmimiz var. Ahşap yapılaşmış alanlarımız var. Alt ve üst yapı sorunları var. Planlanmış yatırımları var. Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyemiz ve kamu kuruluşlarımızla sorunları yerinde inleyerek sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Üzerinde bulunduğumuz Adrasan Barajımız 2.5 Milyon metreküp su tutacak kapasiteye sahiptir. 6 Bin Hektar alanı sulayacak. Bu bölgeler turizmle birlikte tarımda yapılan bölgedir. Bu barajla birlikte sebze ve meyve alanları sulanacak. İl Müdürlüklerimize sorumlulukları alanlarda gerekli takibi yapmaları için talimatı verdim. Ankara’da ki iş takibi için milletvekilimizden yardım istedik. Amacımız Batı Antalya’da Kemer’den sonra Çıralı Olympos ve Adrasan’da da doğaya uygun bir şekilde turizmin büyük tesisler yapılmadan butik oteller şeklinde canlandırılmasıdır. Zaten burada kendiliğinden oluşmuş doğaya uygun bir yapı var. Bu bölgenin Türkiye ye uygun bir turizm modeli oluşturmasını istiyoruz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -