Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

VARİS TEDAVİSİ OLMA DURUMLARI

VARİS TEDAVİSİ OLMA DURUMLARI
22 Aralık 2020 - 15:37

VARİS TEDAVİSİ OLMA DURUMLARI

Varis tedavisi için tedavi olmak isteyen hastalar, genellikle ayak, baldır, bacak ve benzeri bölümlerde şikâyeti olan kişilerdir. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen yöntemlerden bir tanesi köpük işlemidir. Skleroterapi tedavisi olarak da ifade edilebilir. Ağrı, acı ve buna benzer yan etkiler olmadan yapılan bir tekniktir. İnce yapıda olan kılcal damarlarda meydana gelen varislere uygulanan radyo frekans ya da mikro skleroterapi seçenekleri ise en bilindik olanlardır. Tedavinin Climed uzman doktorları tarafından yeni teknolojik aletler yardımıyla yapıldığı söylenebilir. Köpük tedavisinin ise 5 dakika gibi kısa sürede tamamlanması memnun kalınan hizmetlerden bir tanesidir. Genellikle bu süreyi belirleyen durum ise hastanın varislerinin yoğunluğu ve damar sayısıdır.

Varis Nedir?

Bacaklarda, cilt altında meydana gelen toplar damarların genişlemesinden kaynaklı olarak kıvrımlı şekil alma durumuna varis adı verilir. İlk olarak ise damarların genişlemesinden kaynaklı olarak şişlikler meydana gelmektedir. Varisin belirtilerinin artmasıyla çok büyük damar kıvrımları meydana gelebilmektedir. Climed bu anlamda izlemiş olduğu modern teknikler ve teknolojik aletlerle hastalara sorunsuz hizmet vermektedir. Varisin ilk zamanlarda görüntü sorunu meydana getirmesinin yanı sıra sonradan ağrıya neden olduğu söylenebilir. Bu ağrıların en aza indirilebilmesi için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Yöntemler ise hastaların varis durumuna bağlı olarak belirlenir. Varisin oluşum nedenlerine gelinecek olursa; genetik yatkınlık, aşırı kilo, hamilelik, uzun saatler ayakta kalma, menopoza girme gibi nedenlerdir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Yöntemleri

Varis tedavisinde ameliyat yöntemiyle ya da ameliyatsız olarak teknikler kullanılmaktadır. Ameliyatsız varis tedavisi için başarılı yöntemler arasında yerini alan köpük tedavisi yer alır. Köpük tedavisi kısa sürede gerçekleştirildiğinden dolayı hastalar kısa sürede gündelik hayatlarına dönebilmektedir. Yapılan bu işlemde gerekli duyulursa iğne yoluyla ağrı kesici uygulanmaktadır. Bu durum damar sayısının çokluğuna ve hastanın genel durumuna bağlı olarak tercih edilir. Deneyimli uzman ekipler ile yapılan skleroterapi yöntemi, az ilaç kullanımıyla geniş bir alanda gerçekleştirilir. İşlemin ardından ise varis aynı bölümde nüksetmez. Bu yöntem oldukça memnun kalınan ve kullanışlı olan tekniklerden bir tanesidir. Climed’te yer alan profesyonel ekipler sayesinde de sorunsuz ve kısa sürede hastaların eski hallerine dönebilmeleri mümkündür.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr