Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vasiyetiyle örnek olan Aslıhan’ı arkadaşları andı

ANTALYA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ 2. SINIF ÖĞRENCİSİ ASLIHAN KOCAPINAR, GEÇEN HAFTA OKUL ÇIKIŞI BİR OTOMOBİLİN ÇARPMASI SONUCU HAYATINI KAYBETMİŞTİ. KAZANIN MEYDANA GELDİĞİ YERE KIRMIZI KARANFİLLER BIRAKAN ASLIHAN’IN ARKADAŞLARI, ÜST GEÇİT YAPILMASINI TALEP ETTİ.

Vasiyetiyle örnek olan Aslıhan’ı arkadaşları andı
19 Kasım 2018 - 15:08

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Aslıhan Kocapınar, hayatını kaybetmesine neden olan kazanın meydana geldiği yerde arkadaşları tarafından anıldı. Kaza yerine kırmızı karanfiller bırakan öğrenciler, üst geçit yapılmasını talep etti.

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı okuldan çıktıktan sonra evine gitmek üzere üniversitenin Kültür Çıkış kapısından yolun karşısına geçmeye çalışan Kocapınar’a otomobil çarptı. Kazada ağır yaralan Aslıhan Kocapınar, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kocapınar, hastanedeki iki günlük yaşam savaşında beyin ölümü gerçekleşti. Genç kızın vasiyetiyle 2 böbrek, bir karaciğer ve korneaları nakil bekleyen hastalara nakledildi. Kocapınar’ın cansız bedeni ise dün öğle saatlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bugün ise Akdeniz Üniversitesi(AÜ) Öğrenci Konseyi Başkanlığı ile AÜ öğrenci toplulukları kazanının meydana geldiği Hürriyet Caddesi 75. Yıl kavşağında Aslıhan’ı andı. ”Üste geçit yapılsın canımız yanmasın”, “Aslıhan Kocapınar burada” sloganları atan öğrenciler Aslıhan’ın kazanın olduğu yere karanfil bıraktı. Polis ise başka bir kazanın olmaması için bölgede güvenlik önlemi aldı. Öğrencilerin akan trafikte tehlikeye aldırmadan geçiş yapmaya çalıştıkları görüldü.

“Üst geçit istediler”

Öğrenciler adına konuşan Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammet Fatih Özel, güvenlik tedbirlerinin olmadığı yolda geçen çarşamba günü meydana gelen ve cuma günü hayatını kaybeden Mimarlık Fakültesi öğrencisi Aslıhan Kocapınar’ı rahmetle andıklarını söyledi.

Bu kazaların son olmasını isteyen Özel, “Buraya en kısa zamanda yapılacak Aslıhan Kocapınar Üst geçidinden onun hatırasını yad ederek yürüyeceğimiz ilk günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Yetkililerden, büyüklerimizden rica ediyoruz, Aslıhanlar ölmesin bu acılar son olsun. Karayollarının burada projesi var ama buraya geçici de olsa üst geçit istiyoruz. Bizim canımız her şeyden daha kıymetli. Geçici olarak üst geçit talep ediyoruz” diye konuştu.

Öte yandan, yetkililerden alınan bilgiye göre, bölgeye Karayolları tarafından geçici portatif bir üst geçitin yapılacağı öğrenildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al