Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

VRF Klima Nedir?

VRF Klima Nedir?
05 Ekim 2019 - 16:09

VRF Klima Nedir?

Tam adı ile Variable Refrigerant Flow olan VRF, aslında bir HVAC teknolojisidir. Bir diğer adı ile açıklamak gerekirse değişken debili soğutucu olarak adlandırılabilir. VRF ısıtma ve soğutma sistemi ticari kullanıma uygundur ve pek çok üniteyi havalandırma özelliğine sahiptir. Tek tip klimalardan doğan yetersizlikler ve özellikle büyük alanlarda klasik klimaların yeterli olmaması VRF Klima ihtiyacını doğurmuştur. 

Vrf klima sistemleri ilk olarak Daikin tarafından piyasaya sürülmüştür. 90’lı yılların başlarında bu sistem dünyaca bilinmiyordu fakat geçtiğimiz 10 yıllık bu süreçte pek çok ticari alanlarda ve büyük yapılarda kullanılan bir sistemdir. Çünkü büyük yapıların ısıtılıp soğutulmasında ve havalandırılmasında tek etkili klima türü VRF klima sistemleridir. 

VRF Klima Sistemleri

VRF Klima sistemleri çok büyük avantajları beraberinde getiren dünyaca ünlü bir klima sistemidir. Yük dolu ticari alanların ve geniş alanların yeterli ısıya ulaşmasına yardımcı olur. VRF klima sistemlerinde hava ve su ana elemanlardır. Isı pompası ile enerji üreten mekanizma sayesinde kişilerin istediği sıcaklığa ortamı kolay bir şekilde getirir. 

Bu sistemi değerli yapan birçok özellik bulunuyor. Özellikle kullanıcılara vaat edilen profesyonellik pek çok kişinin bu ürünü almasını teşvik ediyor. Bununla birlikte beli bir çalışma prensibine sahip değildir. Çünkü bu sistem farklı kriterlerde ve farklı algılara yönelik çalışmasını sürdürür. Geniş ortamlara da inanılmaz etkili çözümler getirir. 

VRF Klima Avantajları

VRF klima sistemlerinin avantajları arasında enerjiyi verimli kullanmak yer alıyor. Böylelikle ortamda yaşayan kişiler de gerekli sağlık ve hijyen koşullarına bağlı olarak ısınma ve serinleme ihtiyacını karşılıyor. VRF klima sayesinde mimari yapıların sebep olduğu ısı kayıpları geri alınabilir. Gösterdiği çalışma prensibi ile daha konforlu ve rahat yaşam alanları sunar. 

Her ortama uyum sağlayabildiği için tam bir kullanıcı dostudur. Bu klima türü enerji yönetimi özelliğine sahiptir. Ticari ve inşaat alanlarında da etkili çözümler getirir bu nedenle iş sektöründe çok kullanılan bir klimadır. Bu tür büyük yapılara kolay bir şekilde uyum sağlar ve bu nedenle sıkıntı yaşamazsınız. 

Düşük Maliyet ile VRF Klima

VRF Klima diğer klima türlerine kıyasla daha düşük maliyete sahiptir. Yapısal olarak büyük olsa da fiyat bakımından daha düşüktür. Bununla birlikte bu klima sistemleri diğer klimalara göre daha uzun ömürlüdür. Pek çok klima türü insan sağlığını etkilerken VRF Klima sistemleri insan sağlığına faydalıdır. 

VRF klima sistemleri ortamın istenilen sıcaklığa ulaşabilmesi için belli oranda enerji ve güç harcar. Bunun dışında kullanıcılara enerji tasarrufu sağlayabilir. Sizlerin de ister evinizde ister işyerinizde VRF klima kullanmanız mümkündür. Üstelik normal bir klima aşırı derece elektrik harcarken bu klima sizin faturanızı kabartmaz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat