Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?
13 Haziran 2018 - 14:15

Yağ Aldırma

İnsanların belirli bir yaş sonrası ya da beslenme bozuklukları sonrasında kilolarında artış ve vücudun çeşitli bölgelerinde aşırı yağlanmalar görülür. Yağ aldırma işlemleri vücudun belirli bölgelerinde, vücut yapısını bozan yağ dokularının vakumlama yöntemi ile vücuttan alınmasıdır. Liposuction yani yağ aldırma zayıflama yöntemi olarak kullanılsa da en çok vücuda şekil vermek amacıyla kullanılmaktadır. maya estetik merkezimizde doktor kontörlünde yağ aldırma türlerinden, klasik yağ aldırma, vaser (ultrasonik) ve lazer yağ aldırma gibi en gelişmiş türleri uygulanmaktadır.

Yağ Aldırma Hangi Bölgeleri Uygulanır?

Yağ aldırma işlemleri kilo vermek amacıyla bel ve karın bölgelerine en fazla uygulanmaktadır. Ayrıca sağlıklı kalabilmek için yapılan spor ya da sağlıklı beslenme programları sonrasında vücuttan atılamayan yağların alınması için lokal olarak uygulanmaktadır. En çok uygulanan lokal bölgeler olarak, çene altı, sırt, bel üstü, diz çevreleri, bacak altı, üst kollar bölgelerine uygulanmaktadır. Ayrıca sırt ve karın kaslarını göstermek isteyip de yağlardan dolayı gösteremeyen kişilerin karın bölgelerine uygulanır.

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma işlemi için mayaestetik.com web adresimizi ziyaret etmenizi öneririz. Yağ aldırma işlemleri küçük cerrahi işlemler olduğu için doktor kontrolünde yapılmalıdır. Uygulanacak lokal bölge seçilir ve lokal anestezi uygulanarak, o bölgede belirli noktalara 3 mm ya da 5 mm kesiler oluşturularak yağ dokusu içerisine kullanılacak vakum cihazının hortumu sokulur, vakum cihazının metal kanüleri hareket ettirilerek yağ dokularını o bölgeden ayrılması sağlanır. Hareket eden yağ dokuları vakum cihazına bağlı kanülerin uçlarında bulunan küçük deliklerden emilerek dışarıya alınır. Amaç vücudun o bölgesindeki yağ fazlalığını alarak şişlik görüntüsünü ortadan kaldırmaktır. İşlemler vücut görüntüsünde bir denge sağlanana kadar devam eder. Maya estetik merkezimizde tüm bu işlemler ameliyathane ortamında sağlık şartlarına uygun bir şekilde yapılmaktadır.

https://www.mayaestetik.com/hizmetler/plastik-cerrahi/liposuction-yag-aldirma/

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al