Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Yağmur sebebiyle çöküntü oluşan mezarlar dolduruldu

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİ’NDE BULUNAN KURŞUNLU KENT MEZARLIĞINDA KURAK GEÇEN YAZIN ARDINDAN YAĞAN YAĞMUR, TOPRAĞIN OTURMASINA VE SIKILAŞMASINA SEBEP OLUNCA BAZI MEZARLARDA ÇÖKMÜŞ GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI.

Yağmur sebebiyle çöküntü oluşan mezarlar dolduruldu
21 Aralık 2017 - 13:18
banner

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde bulunan Kurşunlu Kent Mezarlığında kurak geçen yazın ardından yağan yağmur, toprağın oturmasına ve sıkılaşmasına sebep olunca bazı mezarlarda çökme görüntüsü ortaya çıktı. Antalya Büyükşehir belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri , yağmur sebebiyle oturup sıkılaştığı için aşağı doğru kayan bazı mezarların tamımını doldurarak eski haline getirdi.

Özellikle son dört aydaki definlerin yapıldığı mezarlıklarda yaşanan çökmenin sebebinin kurak geçen yaz sebebiyle kabaran toprağın bir anda bastıran yağmur sebebiyle oturması ve sıkılaşması olduğu bildirildi.

Antalya’da sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerde Antalya’ya 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kurşunlu Kent Mezarlığında bazı mezarlarda yaşanan görüntüler , cenaze sahipleri ve vatandaşlar tarafından da sosyal medyadan paylaşıldı. Çökmenin yaşandığı andan itibaren harekete geçen Antalya Büyükşehir belediyesi Mezarlıklar müdürlüğü ekipleri, mezarlıkları tek tek doldurup eski haline getirirken daha önce yağmur görmeyen ve son dört ay içindeki kazılan mezarlarda yaşanan çökmenin sebebinin yağan yağmur sebebiyle sıkılaşan ve oturan toprak olduğu bildirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co