Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

YAPEX Fuarı’nda 100 milyon dolarlık bağlantı

ANTALYA’DA 26’NCISI DÜZENLENEN YERLİ ÜRETİM VE İNOVASYONUN ÖN PLANA ÇIKTIĞI ULUSLARARASI YAPI MALZEMELERİ, İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ, YAPI YENİLEME VE RESTORASYON FUARI’NDA (YAPEX) 100 MİLYON DOLARLIK İŞ BAĞLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ BELİRTİLDİ. FUARI DÜZENLEYEN AKDENİZ TANITIM A.Ş GENEL MÜDÜRÜ FATİH ONKAR, 14-17 KASIM TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN ULUSLARARASI YAPI MALZEMELERİ, İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ, YAPI YENİLEME VE RESTORASYON FUARI’NA KATILAN FİRMALARIN VE ALIM HEYETLERİNİN ÇOK MEMNUN AYRILDIKLARINI SÖYLEDİ.

YAPEX Fuarı’nda 100 milyon dolarlık bağlantı
22 Kasım 2018 - 9:46

Antalya’da 26’ncısı düzenlenen yerli üretim ve inovasyonun ön plana çıktığı Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’nda (YAPEX) 100 milyon dolarlık iş bağlantısı gerçekleştirildiği belirtildi.

YAPEX Fuarı’nı düzenleyen Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar, 14-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı’na katılan firmaların ve alım heyetlerinin çok memnun ayrıldıklarını söyledi.

Batı Akdeniz İhracatçı Birliği (BAİB) tarafından 12 ülkeden getirilen alım heyetleri fuara katılan firma temsilcileriyle yaptıkları ikili iş görüşmelerinde yaklaşık 100 milyon dolarlık iş bağlantısı kurulduğunu anlatan Onkar, ’’Ekonomik kriz ortamında fuar yapmak ve fuara katılmak oldukça riskli. Ancak biz fuar şirketi olarak ülkemizin dinamiğine ve sektörümüze güveniyoruz. Kriz ortamında gerçekleştirilen fuarda şirketlerimiz yabancı alım heyetleriyle ve turistik işletmelerin temsilcileriyle yaptıkları görüşmelerde 100 milyon dolarlık iş bağlantısı sağlandı. Hem fuara katılan şirketlerimiz hem de yabancı alım heyetleri fuardan memnun kaldı. Ekonomik kriz içinde düzenlediğimiz bu fuarla hem Antalya hem de bölge ekonomisine önemli katkı sağladığımızı düşünüyorum.’’

Özellikle turizm sektöründe otel yöneticilerinin fuara katılan firmalardan çok sayıda talep olduğunu ifade eden Fatih Onkar, ’’Gelecek turizm sezonu öncesinde otellerimiz yenileme yatırımları için yüksek miktarda iş bağlantısı yaptı. YAPEX Fuarı’a 12 ülke ve Türkiye’nin 32 ilinden ziyaretçi katıldı. Fuara katılan ziyaretçilerin yüzde 2’si yapı sektörünün profesyonellerinden oluştu’’ dedi.

Onkar, 2019 yılı YAPEX Fuarı için çalışmalara başlanıldığını da sözlerine ekledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

    ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al