Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yapışkan Etiketler

Yapışkan Etiketler
25 Mayıs 2018 - 20:57

Yapışkan Etiketler

Barkod etiketlerin öne çıkan en önemli özelliklerinden biri de yapışkan olmalarıdır. Ancak her barkod etiketin yapışma özelliği aynı değildir. Her etiketin kendi özelliğine uygun nitelikte bir yapışma özelliğinin varlığı söz konusudur. Bu bakımdan bir barkod etiket ihtiyacı söz konusu olduğunda, etiketin hangi amaç için ve hangi ortamlarda kullanılacağı son derece önemlidir. Bunun en önemli nedeni ise yapışma özelliklerinin yapıştırıldıkları ortama göre bir özellik taşıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin soğuk hava deposu gibi ortamlarda kullanacağınız bir barkod etikete ihtiyacınız söz konusu ise bu durumda sizin için en doğru tercih Deep Freez yapışma özelliğine sahip olan barkod etiket türleri olacaktır.

Akrilik Yapışma Özelliği Olan Barkod Etiket

Akrilik yapışma niteliği barındıran etiket çeşitlerinde kullanılan ham madde cinsi %90 oranında akriliktir. Yapışkan etiketlerin en önemli özelliği anında ve çok hızlı bir yapışma özelliğine sahip olmanın ötesinde zaman içerisinde yapışmış olduğu yüzeye hâkim olabilen bir etiket türü olmasıdır. Sökme aşamasında ise kolaylıkla yapışmış olduğu yerden sökülebilir bir gurupta bulunmaktadır.

Hotmelt Yapışma Özelliği Olan Barkod Etiket

Hotmelt yapışma özelliği söz konusu olan etiketler; hızlı ve aktif bir yapışma kalitesi sergileyen ve anında bir yüzeye yapışabilen olmakla birlikte temas ile birlikte bütünleşme gösteren bir yapışma özelliği gösterir. Bu özellikteki etiketi sökme işlemi pek mümkün olmamakla birlikte yapıştığı yerden kolaylıkla sökülmeyerek parçalanma durumu sergileyen bir biçimde sökme işlemi ortaya çıkacaktır.

Deep Freeze Yapışma Özelliği Olan Barkod Etiket

Deep Freeze yapışma özelliği adından da anlaşılacağı gibi son derece soğuk olan ortamlar için oldukça ideal yapışma özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yapışma özelliğine sahip olan barkod etiketleri özellikle soğuk hava depolarında kullanmak mümkün olmaktadır. Çünkü donma nedeniyle yapışma özelliği kesinlikle ortadan kalkmayan bir etiket türüdür.

Nonperm Yapışma Özelliği Barkod Etiket

Nonperm yapışma özelliğine sahip bulunan etiketler yüzey yapısı fark etmeksizin yeniden yapıştırılabilir bir yapıya sahiptir. Yapıştırma sonrası sökme işlemi yapılmış olsa bile yapışkanlık kalitesinde bir kayıp yaşanmaz. Bu yapışma özelliğine sahip olan etiket farklı zamanlarda tekrar kullanılabilir olması sebebiyle oldukça kullanışlı bir etiket olma niteliği barındırır.

Nonperm yapışma özelliği bulunan etiketler ev tekstil ürünleri, cam ve ahşap ürünleri üzerinde kullanılmakta ve yenilenen aynı cinsteki ürünlerin üzerine tekrar tekrar yapıştırılabilir bir yapı sergilemektedir. Yapışkanlı bir özellik taşıyan etikete ihtiyaç duyduğunuzda yapmanız gereken tek şey hangi türde bir yapışkan özelliğe sahip olan etiket çeşidine gereksiniminizin söz konusu olduğunu doğru olarak belirlemek olacaktır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al