Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yaralı gelen havyan sayısı arttı

Antalya’nın Kumluca Belediyesine son günlerde getirilen yaralı Doğan ve Şahin’in sayısında artış yaşandı.

Yaralı gelen havyan sayısı arttı
22 Aralık 2017 - 14:24
banner

Antalya’nın Kumluca Belediyesine son günlerde getirilen yaralı Doğan ve Şahin’in sayısında artış yaşandı.

Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne son günlerde getirilen yaralı Doğan ve Şahin’in sayısında artış yaşandı.

Kumluca Belediyesine vatandaşlar tarafından getirilen yarlı kuşların sayısının artmasının av mevsimi olmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor. Vatandaşlar tarafından ormanlık alanda bulunan yaralı şahin Halkla İlişkiler Bürosuna getirildi. Görevlilerde yaralı Şahin için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekim Sinan Ulusoy’a haber verdi. Veteriner Hekim Sinan Ulusoy Yaralı Şahin’i teslim aldı. Ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri tarafından yine ormanda ayağından ve kanadından saçma darbesi almış bir Doğan yavrusu bulundu. Doğan Yavrusu Sarnıç Tepe Mevkiinde bulunan Hayvanat Bahçesine getirildi. Veteriner Hekim Ulusoy, yaralı Doğan ve Şahin’e müdahale etti. Tedavi edilen her iki kuş da Hayvanat Bahçesinde müşahede altına alındı. Veteriner Hekim Sinan Ulusoy, “Son günlerde artan bu ve buna benzer yabani hayvan yaralanmalarına karşı vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları gerekir. Doğa’daki bazı hayvanlarımızın neslinin tükenmesi tehlikesi vardır. Bu sebeple avcılarımızın avlanırken daha dikkatli davranmaları lazım. Bu hayvanlar eti tüketilebilecek türeden hayvanlar değildir. Bu yüzden bu hayvanların vurulmaması gerekir. Bu konuda vatandaşlarımızı özverili olmaya davet ediyor” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -