Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Yaz aylarının vazgeçilmezi, bahçe işleri!

Yaz aylarının vazgeçilmezi, bahçe işleri!
30 Ağustos 2018 - 17:28
banner

Yaz aylarının vazgeçilmezi, bahçe işleri!

Yaz aylarında insanların bahçe işlerine merakı birkaç kat daha artıyor. Bunun nedeni kuşkusuz baharla başlayan yeşillikler ve rengarenk ahenk. Güzel bir bahçede her şeyin başı sağlıklı ve verimli bir bahçe toprağıdır. Eğer toprağınız verimli değilse belli başlı ağaçlar dışında herhangi bir şey yetiştirmek pek kolay olmayacaktır.

Bahçe kumu nasıl temin edilir?

Çeşitli tekniklerle farklı özellikleri bulunan kumların harmanlanması neticesinde müthiş verimli topraklar elde edildiği şu günlerde bahçe toprağı konusunda iyi bir seçim için mutlaka araştırmacı olmalısınız.

Büyük bahçelere tırlarla getirilen bu özel toprak, küçük yerler için çuvallara konarak da taşınabiliyor.

Güzel bir bahçe için toprağa neler ekmeli?

Şunu netlikle söylemek doğru olacaktır, iyi bir bahçe dizaynında bahçeyi çevreleyen güzel bir duvar sarmaşığı ilk ve en önemli tercih olacaktır. Sarmaşık bahçenizi çepeçevre dolaşırken, yarattığı yeşillik de ruhunuzu dinlendirecektir. Etrafı limon çamlarıyla dolan siteler de gözümüze sarı ve yeşilin güzel uyumunu tattırırken bol oksijenle de ruhumuzu dinlendiriyor.

Bahçe ürünleri nereden alınır?

Bahçe ürünleri, günümüzdeki şehirleşme göz önüne alındığında her yerde bulunamıyor. Şehir merkezinden uzak, kırsal alanlarda yol üstünde birçok bahçe market bulabilirsiniz. Buralardaki ürünler genelde gelen müşteri kitlesine göre fiyat değiştirebildiği için dikkatli olmakta fayda var. Her ne kadar genele yayılmasa da bazı bireyler, bahçe işlerinden ve yeşilden anlamayan insanlara çok da iyi bakılmamış ürünleri satabiliyorlar. Bu yüzden bir bilenle gitmenizde fayda var.

Bir diğer önemli nokta da internet alışverişi. İnternet alışverişlerinde hiçbir zaman kişiye özel bir fiyatlandırma olmadığından ve satış yapabilmek için mümkün olan en iyi fiyatın verilmesi nedeniyle önemli bir alternatif yaratmaktadır. Aynı zamanda ürünlerin kapınıza gelmesi de ayrı bir güzellik. Bunların yanında sürekli bir esnaf ve çevrimiçi yardımlarıyla bizlere bir adım yakında olmaları da ayrı bir fayda olarak görülebilir. Mesela çim ektirdiniz ve çimlerinizde yer yer sararma oluyor, çevrimiçi destekten derhal yardım alabilirsiniz.

Çim ektirenler özellikle bileceklerdir, çimler ilk ekildiğinde bol sulanması söylenir. Ancak bol su bir yerden sonra salyangoz tarzı hayvanların üretilmesine neden olmaktadır. Bir çeşit kurt gibi geceleri sulamalardan sonra çimin üst kısmına çıkan bu canlılar, geçtikleri yerdeki çimleri ne yazık ki kurutmaktadırlar. Hal böyle olunca önlem de kaçınılmaz olur. İşte tam bu noktada yardım aldığınız bahçe market çalışanı, size küçük toplar şeklinde satılan bir ürün önerebilir ya da satabilir. Bu ürün henüz ilk kullanımda etkisini gösterir ve bahçenizi solucanlardan kurtararak kurumaya yüz tutmuş çimlerinize rahat bir nefes aldırabilirsiniz. Özellikle çim ekenlerin bilmesi gereken önemli bir detaydır bu.

Peyzaj’ın da en önemli unsurudur çim, o olmadan hep yarım kalır. Bu yüzden çimin korunması, bahçe bütünlüğü için oldukça önem arz etmektedir.

Bahçe peyzajını güzel yapan bir başka detay da kuşkusuz curuf. Bu güzel taneler sayesinde ağaç dipleri ve sürekli nemli kalması gereken yerleri rahatlıkla düzenleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve ürün secenekleri için : https://www.bahcemarket.com.tr/ resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co