Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yazılım Firmaları Ne İş Yapar

Yazılım Firmaları Ne İş Yapar
17 Kasım 2017 - 16:35

  Bilgisayarların verilen komutları yerine getirmeye ve sistemi oluşturan parçaların birlikte çalışmasına yarayan programlara yazılım denir. Yazılım firmaları da bu programları üreten kurumlardır. Dünya genelinde pek çok başarılı örneği bulunan bu markalar arasında herkesin yakından bildiği Microsoft ve IBM gibi şirketler bulunuyor. Türkiye’de de son zamanlarda bu alana yönelik yatırım yapan küçük ve büyük şirketler oluşmaya başladı. Sistem ve mobil uygulama yazılımları üreterek özel ya da genel amaçlı türlerde programların kullanılmasını sağlayan bu firmalar, bilgisayar ve yazılım mühendisleri ile birlikte hareket ediyor. Kendi internet sitesini kurmak isteyen kişiler, kurumsal kaynak planlama – ERP sistemi, müşteri ilişkileri yönetimi, perakende satış programı, devre mülk programı, otel programı, muhasebe ve kasa programı, fatura ve restaurant programı, kütüphane ve otomatik geçiş programı ile özel ve genel hizmetlere yönelik olarak tasarlanması planlanan yazılımlar bu şirketler tarafından oluşturuluyor.

 Özel hizmetlerde ise kişilerin kendi amaçlarına göre kullanacağı mobil uygulama veya web son teknolojiler kullanılarak geliştiriliyor. Visual basic, vn.net, sql, firdbird, asp, html, java, masaüstü ve web yazılım programları ile birlikte yazılımların geliştirilmesini sağlanıyor. Bu şirketler, yerel veya ulusal markalar olarak kendini tanıtabiliyor. Teknik üniversite mezunu ya da mühendislik bölümlerinden mezun olan kişiler bu programları yeterli seviyede kullanabiliyor. Yazılım üretmek isteyen kişilerin bu profesyonel firmalardan veya kişilerden yardım alması gerekiyor.

Codex Ne İşe Yarar?

Özellikle internet üzerinden oynanan veya indirilen oyun dünyasında kullanılan codex, korsan olarak indirilen oyunların hazır yazılım kodlarını bulunduran programlardır. Bu programlar internet üzerinden, torrent programları ile indirilebiliyor. Özelliği ise orijinal programlara göre daha az yer kaplaması ve bazı dosyaların eksik olmasıdır. Reloaded ve Skidrow şeklinde versiyonları da bulunur. Oyun dünyasını yakından takip eden kullanıcılar, bu dosyaları indirerek oyun oynayabiliyor. Yazılım bakımından çok detaylı bir içeriğe sahip olmayan bu tip programların bir diğer özelliği ise ücretsiz olarak indirilmesi. Bu nedenle korsan olarak değerlendirilebiliyor. Dosyaları indiren kişilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Seri numarası bu dosyalarda bulunmayabiliyor.

Daha detaylı bilgi için http://www.codex.com.tr Resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al