Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Yivli Minare Cami bayrama hazır

Muratpaşa Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne girmeye aday Yivli Minare Cami’yle birlikte tüm ibadethanelerin temizliğini gerçekleştirdi.

Yivli Minare Cami bayrama hazır
21 Haziran 2017 - 11:50
banner

Antalya’nın meşhur yapılarından olan UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne girmeye aday Yivli Minare Cami.

Antalya Muratpaşa Belediyesi,Muratpaşa’daki her ibadethanenin temizliklerini periyodik olarak gerçekleştirmekte.Yaklaşan Ramazan Bayramı sebebi ile Muratpaşa Belediyesi Yivli Minare Cami’yle birlikte tüm ibadethanelerin temizliğini gerçekleştirdi.

Her zaman olduğu gibi yine titizlikle Camii’ler temizlendi.

Muratpaşa Belediyesi,Camii ve ibadethanelerin temizliğini titilikle gerçekleştirmekte.Görevli ekipler Yivli Minare Camii ve diğer Camii’lerin temizliğini titizlikle tamamladı.Temizlik görevlileri halılarını süpürdü, avizelerden pencere camlarına, pervazlara kadar detaylı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Camiler son olarak gül sularıyla yıkandı.

 Sadece temizlik değil onarımda yapıyorlar.

Muratpaşa Belediyesinde görevli ekipler,Camii’lerin sadece temizliği ile değil onarım işleri ilede ilgileniyorlar.

Temizlik çalışmasıyla birlikte şadırvan ve tuvaletlerde onarım çalışmaları da yapılırken ekipler, son olarak, UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’ne kabul edilen, Antalya’daki İslam döneminin ilk yapılarından Yivli Minare Camii’ni de temizlik çalışması yaptı. 13’üncü yüzyıla ait bir Selçuklu dönemi eseri olan caminin zeminde yer alan antik dönem su kanalarını üzerini kaplayan cam da temizlendi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yüksek Bel Pantolon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rekabet Hukuku
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Caner Erdeniz Kimdir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dokuma Park’ta yaz eğlencesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co