Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yöreler Renkler Festivali

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN BU YIL 4’ÜNCÜSÜNÜN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ YÖRELER RENKLER FESTİVALİ, 2’NCİ GÜNÜNDE İÇ ANADOLU GECESİ’YLE DEVAM ETTİ.

Yöreler Renkler Festivali
26 Eylül 2018 - 11:32
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsü düzenlendiği Yöreler Renkler Festivali’ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, “Kentler hazır biz de hazırız. Kentlerimize sahip çıkacağız. Antalya’ya, Muratpaşa’ya sahip çıkacağız. Türkiye’nin tüm şehirlerine Muratpaşa gibi yapacağız” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünün gerçekleştirdiği Yöreler Renkler Festivali, 2’nci gününde İç Anadolu Gecesi’yle devam etti. Büyük halk ozanı Neşet Ertaş’ın 6’ncı ölüm yıldönümü anısına düzenlenen gece, halk dansları gösterisiyle başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, TÜM-BEL-SEN Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt’un da katıldığı geceye Muratpaşa sakinlerini ilgisi yoğun oldu. Festivalin gerçekleştiği Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı hınca hınç dolarken, festivale katılan yöre, kültür, hemşeri ve dayanışma derneklerinin stantlarına yoğun ilgi vardı. Gece, Halk dansları gösterisinin ardından Cengiz Özkan’ın Ertaş’ın ölümsüz eserlerini seslendirdiği konseriyle devam etti.

Birarada ve kardeşçe

Başkan Ümit Uysal, belediyelerin önemli bir görevinin de insanları, toplumu kardeşleştirmek, komşulaştırmak, bütünleştirmek, tasada ve kıvançta beraber düşünür hale getirmek, birbirini sevdirmek, saydırmak iyi ve güzel olan şeyleri arttırmak olduğunu söyledi. Bu amaç doğrultusunda Muratpaşa’da tüm milli ve dini bayramların, özel günlerin, hiçbir ayrım gözetmeksizin, aynı standartta birlikte yaşandığını kaydeden Başkan Uysal, “Yılda 12 festival yapıyoruz. Hepsi özlüdür, hepsi içeriklidir. Hepsi anlamlıdır. Hepsi bizi birleştirmeye bizi birbirimize kenetlemeye yarar” dedi.

“Türkiye’yi Muratpaşa gibi yapacağız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nı dolduranlara “Muratpaşa Belediye Başkanı’ndan memnun musunuz? Muratpaşa gibi Türkiye’nin tüm şehirlerini yaratma fikrinden memnun musunuz? Antalya yeniden dünya başkenti olmalı mı, Muratpaşa buna katkı verir mi? Ümit başkanın yolu açık olsun mu?” diye seslendi.

“Bulamadım Muratpaşa’dan güzeli”

Kaya’nın birbiri ardına sıraladığı sorulara Kent Meydanı’nı dolduran binler “Evet” diye karşılık verirken Kaya “Kentler hazır biz de hazırız. Kentlerimize sahip çıkacağız. Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Antalya’ya, Muratpaşa’ya sahip çıkacağız. Ümit Uysal’a da sahip çıkacağız. Türkiye’nin tüm şehirlerine Muratpaşa gibi yapacağız” diye konuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı, konuşmasını Neşet Ertaş’ın “Zahidem” türküsünü söylerken tamamlarken türkünün “Bulamadım Muratpaşa, senden güzeli” şeklinde değiştirdiği sözleri büyük alkış aldı.

Konuşmaların ardından Başkan Uysal, festivale katılan İç Anadolu derneklerine plaketlerini takdim etti. Gece Kırşehirli keman üstadı ve bozlak ustası Birol Ertaş’ın konseriyle sona erdi.

Akdeniz ve Ege gecesiyle devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsü düzenlediği ve Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda devam eden Yöreler Renkler Festivali’nde bu akşam Akdeniz ve Ege gecesi düzenlenecek. Saat 18.00’de Antalya’nın yöresel tatlarından hibeşin sunumuyla başlayacak gece Yenikapı Müzik Grubu Kirpanoz, Korkuteli Istanaz Mahalli Sanatçıları ve Emre Dayıoğlu konserleriyle devam edecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -