Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yöreler Renkler Festivali başlıyor

Yöreler Renkler Festivali başlıyor
19 Eylül 2017 - 11:02

Muratpaşa Belediyesi’nin, Türkiye’nin tüm renklerini buluşturduğu barış, dostluk ve kardeşlik festivali, Yöreler Renkler’in 3’üncüsü, Cumartesi günü başlıyor. 9 gün devam edecek festivalde Oğuz Aksaç, Nursaç Doğanışık, Niyazi Koyuncu gibi ünlü sanatçılar sahne alacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin, Antalya’daki 49 hemşeri derneği ile birlikte düzenlendiği 3’üncü Yöreler Renkler Festivali 23 Eylül Cumartesi başlıyor.

Oğuz Aksaç sahne alacak

Barış, dostluk ve kardeşlik festivali olan Yöreler Renkler, Cumartesi günü saat 17.00’de hemşeri derneklerinin Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda kuracağı stantların açılışıyla başlayacak. 9 gün boyunca Kent Meydanı’nda devam edecek etkinliklerin ilk günü, Antalya Olgunlaştırma Enstitüsü’nün Yörük Başları temalı sunumuyla devam edecek. Gecenin finalinde ise Türk Halk Müziği sanatçısı Oğuz Aksaç sahne alacak.

Rota Ukrayna’dan Anadolu’ya

Festivalin 2’inci günü, Yöreler Renkler sahnesinde Ukrayna olacak. Antalya nostaljisinin de eseceği gecede Onur Nugay sahne alacak. Pazartesi günü festivalin rotası Ukrayna’dan İç Anadolu’ya dönecek. İç Anadolu Gecesi’nde Neşet Ertaş’ın ölüm yıldönümü anısına Kadim Dostlar Grubu ve Fatih Demirhan sahne alacak. Salı gününde ise festival bu kez Akdeniz’den Ege’ye uzanacak. Yenikapı Müzik Grubu Kipranoz sahne alacağı gecede ayrıca moderatörlüğünü Hikmet Cansız’ın yapacağı programla festival konukları Antalya ilçelerinde müzikle bir gezintiye çıkacak. Gecenin sonunda ise sahnede Nursaç Doğanışık olacak.

Ozanlar ve Aşıklar gecesi

Festivalin 5’inci günü, (Çarşamba) Yöreler Renkler sahnesinde Doğu Anadolu olacak. Gecede İhsan Güvercin ve Yıldırım Budak sahne alacak. Perşembe ise Yöreler Renkler’de Anadolu’nun sözlü kültür geleneğinin temsilcileri ozanlar ve aşıklar olacak. Moderatörlüğünü Yusuf Özcan’ın yapacağı gecede Erzurum, Çorum, Kars, Tunceli, Bayburt’tan ozanlar sahne alacak. Gecenin sonunda ise Yöreler Renkler sahnesinde Serpil Efe olacak.

Güneyden Kuzeye

Festivalde Cuma günü Güneydoğu Anadolu Gecesi düzenlenecek. Bölgenin halk danslarından bir seçkiyle başlayacak gece Naciye ve Cevahir Çokbilir konseriyle devam edecek. Gecenin sonunda ise Baran Sıra Gecesi düzenlenecek. Yöreler Renkler’de, 8’inci gün rota Karadeniz’e açılacak. Karadeniz Gecesi’nde, Halk dansları gösterilerini ardından 2005 yılında vefat eden Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu sahne alacak.

Rusya ile sona erecek

Festivalin son günü, 1 Ekim Pazar, Yöreler Renkler’in rotası Karadeniz’den Rusya’ya uzanacak. Rusya’dan gelip Antalya’da, Muratpaşa’da kendilerine yeni bir hayat kuran Rusların kültürlerini tanıtacağı geceyle Yöreler Renkler Festivali sona erecek.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al