Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yurtdışı Seyahati İndirimlerle Nasıl Ucuza Getirilir?

Yurtdışı Seyahati İndirimlerle Nasıl Ucuza Getirilir?
03 Aralık 2017 - 19:12

Yurtdışı Seyahati İndirimlerle Nasıl Ucuza Getirilir?

Popüler destinasyonları görmek, kültürleri anlamak, tarihi yerleri keşfetmek, yeni mutfaklardan lezzetler tatmak, eğlenmek, alışveriş yapmak, iş ve birçok diğer sebepten dolayı yurtdışı seyahati gerçekleştirilir. Özellikle tatil amacıyla yapılan yurtdışı seyahatlerinde konaklama ve yolculuk biletlerine daha az para harcamak istenir.

Özellikle uçak bileti veya yurtdışı turunu indirimli satın almak için birçok yöntem bulunur. Erken rezervasyon bunlardan en önemlisi olurken, diğerleri de fiyatta önemli avantaj sağlar. Yapacağınız seyahatin verimli geçmesi için hazırlanan gezi notları da üstünde durulması gereken bir noktadır.

  • Tatili ucuza getirmenin ilk kuralı erken rezervasyon yaptırmaktır. Son anda karar verip satın alacağınız uçak biletinin tatil boyunca harcayacağınız bütçeden fazla olacağını bilmelisiniz. Bundan ötürü önceden planlama yapmalı ve seyahatinize 15-30 gün kala uçak biletinizi almalısınız. Ayrıca maliyeti düşük havayollarını tercih etmelisiniz.
  • Yaz sezonunun en hareketli döneminde değil de düşük sezon olarak adlandırılan yazın bitimine yakın dönemde seyahatinizi planlayın. Bu hem bütçenize artı katacaktır hem de gereksiz kuyruklardan ve aşırı kalabalıktan sizleri koruyacaktır.
  • Alışveriş konusunda yerli halkı analiz edin ve onlar nerelerden alışveriş yapıyorsa sizlerde o noktaları tercih edin. Çünkü yabancı olduğunuz bir bölgede en iyi rehber, bölgenin kendi halkıdır. Bu sayede gerek yeme-içme, gerekse giyim konusunda uygun fiyata ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca internet araştırması yaparak da bu yerleri öğrenebilirsiniz.
  • Restoranlarda cep yakan faturalar ödemek yerine keşfe çıktığınız ülkede daha fazla gezebilmek için olabildiğince tutumlu olmanızda yarar vardır. Yerlilerden öğreneceğiniz yerlerde çok uygun fiyatlara yerel tatları deneyebilirsiniz. Popüler siteler yerine yerel blogları ziyaret edip araştırma yapabilirsiniz.
  • Yurtdışında gittiğiniz şehri en iyi şekilde keşfetmek istiyorsanız, bütçenize de katkı sağlayacak olan yürüme eylemini tercih etmeniz gereklidir. Gideceğiniz her yere taksiyle giderseniz, gün sonunda oldukça fazla para harcadığınızı fark edersiniz. Yorulduğunuz noktada taksi yerine toplu taşıma araçlarını kullanarak da şehir içi ulaşımını uyguna getirebilirsiniz.
  • Eğer tatile arkadaş grubu ile çıkıyorsanız, konaklama konusunda en ideal seçenek hosteller olacaktır. Ailenizle çıkıyorsanız da önceden araştırdığınız uygun otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Fiyat karşılaştırma siteleri de önemli fikir verir.
  • Yanınıza aşırı derecede kıyafet almanız demek, kuşkusuz havayolunda bagaj için para ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Bu yüzden az ve öz eşya alarak bagaj parası ödemekten kaçınmanız gereklidir. Ayrıca daha az yükle daha kolay gezebilirsiniz.
  • Gideceğiniz ülkenin tarihini mutlaka merak ederseniz ve özellikle müzeleri gezmek istersiniz. İşte bu noktada destinasyonunuza bağlı olarak araştırma yapmalı ve ücretsiz giriş yapabileceğiniz tarihi mekanları ya da aktiviteleri listelemeniz gereklidir.
  • Yurtdışı seyahatinde en fazla gidere neden olan hususlardan biri de vize işlemlerini gerçekleştirmektir. Kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, bu aşamada vizesiz ülkelerden yana tercih yaparak, vizeye vereceğiniz ücretle gittiğiniz ülkede daha iyi zaman geçirebileceğinizi belirtmek isteriz.

Yurtdışı veya yurtiçi seyahatinizde yola çıkmadan önce yapacağınız araştırma size çok fayda sağlayacaktır. Bu yüzden Yoldasın tarzındaki sitelerde tecrübeli yazarların notları tavsiye edilmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -