Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Zift nedeniyle zor anlar yaşadı

MANAVGAT İLÇESİNİN SİDE VE SORGUN MAHALLELERİ ARASINDA DENİZE GİREN VATANDAŞLAR PLAJDAKİ ZİFT NEDENİYLE ZOR ANLAR YAŞADI.

Zift nedeniyle zor anlar yaşadı
23 Temmuz 2017 - 11:40
banner

Manavgat ilçesinin Side ve Sorgun mahalleleri arasında denize giren vatandaşlar plajdaki zift nedeniyle zor anlar yaşadı.

Manavgat’ta yaşayan insanların denize girebildiği ender yerlerden olan Büyük Plaj olarak da adlandırılan Sorgun-Side sahilinde denize giren vatandaşlar, kumsala çıktıklarında ayaklarına ve ellerine yapışan siyah maddeyi görünce şaşkına döndü. Çocukların kumsalda oyun oynadıkları bölgelerde şerit halinde bulunan maddenin zift olduğu ve açıktan geçen gemilerden bırakıldığı tahmin ediliyor.

Karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına dönen vatandaşlar zifte rağmen denize girmeye devam ederken, denizden çıktıklarında zifte basmamaya özen gösterdiler. Yetkililere seslenen vatandaşlar, bu işin sorumlularının bulunarak cezalandırılmasını istedi.

Denize giren vatandaşlar arasında bulunan Özel Bilgi Hastanesi Ortopedi Uzmanı, aynı zamanda Manavgat Belediyesi Meclis üyesi Dr. Halim Demirağ, sahildeki maddenin sadece denize giren ve sahilde güneşlenen vatandaşlara zararı olmadığını belirterek, “Bu maddeler asıl zararı denizdeki ve sahile gelen diğer canlılara veriyor. Bu madde denizdeki birçok canlının ölümüne neden oluyor. Denizde doğal hayatı yok ediyor. Yetkililer bu işin sorumlularını mutlaka bulacak ve en ağır şekilde cezalandıracaktır” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co