Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ziraat Odası, KUMSEKDER’de Kumluca Haberleri

Antalya’nın Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan, Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (KUMSEKDER) yönetimini ziyaret etti.

Ziraat Odası, KUMSEKDER’de Kumluca Haberleri
18 Aralık 2017 - 14:10

Antalya’nın Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan, Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (KUMSEKDER) yönetimini ziyaret etti.

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan, KUMSEKDER Başkanı Ahmet Kaya ve yönetimini ziyaret etti.

Ziyarette Kayhan, “Üreticilerimiz gece gündüz demeden çalışmaktadır. Bir kadın eşini, çocuğunu ihmal edip serasındaki domates ve biberiyle ilgilenmektedir. 1 kilo domatesin maliyeti 2 TL’yi bulmuş. Bugün domates 2.50 TL’ye satılmaktadır. Büyük şehirlerdeki marketlerde domatesin kilosu 6.80 TL’ye satılmaktadır. Bu fiyat farkının sorumlusu bölge çiftçimiz değildir. Enflasyon sebze fiyatlarına bağlanamaz. Üretici bugün kilo başı 50 kuruş kar yapmaktadır. Bu 50 kuruş ile ev geçindireceğiz. Çocuklarımıza gelecek hazırlayacağız. Bir de felaketlerle mücadele edeceğiz. Çiftçi can çekişirken, tüketicinin alım gücü tükenmiştir. Tüketiciyle üretici arasındaki fiyat farkının çözümünü hükümetimizin bir an önce çözmesi gerekir” dedi.

Bakanlığın çiftçilere bambus arısı, biyolojik mücadele ve gübre de destek verdiğini aktaran Kayhan, “Bunların yeterli olmadığı kanaatindeyim. Tohum ve fideye de en az yüzde 30 destek vermesi gerektiğine inanıyorum. Bugün çocuklarının yeterince eğitim yapması için bütçe ayıramayan, günde 12 saat çalışan çiftçilerimizin ayakta durabilmesi için desteklerin kaçınılmaz olduğuna inanıyorum. Elleri nasırlı anaların ellerinden öpmek gerekmektedir” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al