Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Ziraat Öğrencileri Gübre Üretimini İnceledi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) ZİRAAT FAKÜLTESİ BAHÇE BİTKİLERİ ÖĞRENCİLERİ GÜBRE ÜRETİMİNİ İNCELEDİ.

Ziraat Öğrencileri Gübre Üretimini İnceledi
19 Kasım 2018 - 12:36
banner

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri öğrencileri gübre üretimini inceledi.

AÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri öğrencileri Merkez Anadolu Kimya ve Biomarket gübre fabrikalarını ziyaret ederek gübre üretimini yerinde incelediler. Dr. Öğr. Üyesi Halil Demir tarafından hazırlanan gezide gübre üretim sorumlusu Zir. Müh. Burak Gürbüz gübre üretiminin aşamaları, ambalajlama, organik üretim, tescil gibi konularda önemli bilgiler aktardı.

Kompoze gübre üretiminde hammadde kaynağının önemine vurgu yapan Gürbüz, “Gübre üretiminde kalite ve güvenirlik çok önemli. Kalite olunca da hammadde ön plana çıkıyor. Dünya’nın farklı ülkelerinde hammaddeler var. Bunlara göre de aynı içerik olsa bile gübrelerin kalitesi değişiyor. Kaliteye göre de fiyatlar değişiyor. Ayrıca hammaddeye göre gübrelerden karışım elde etmek kolay gibi düşünülmesin. Kalite için işinizi iyi yapmanız gerekiyor” dedi.

Kompoze gübreden, sıvı gübreye, yaprak gübrelerinden organik gübrelere kadar farklı üretimler yaptıklarını belirten Gürbüz, “Kimyasal gübrelerin yanında organik gübre üretimimizde var. Mikrobiyal gübreler denilen bu ürünler yüzde 100 yerli üretim. Ülkemiz topraklarından elde edilen farklı yararlı bakterilerin kullanıldığı bu ürünler, ülkemizin ilk tescilli Türk malı ürünleridir. Bu ürünlerin elde edilmesinde sterilizasyon ve ürün kalitesi çok önemli. Hem tarla bitkilerinde hem de sera alanlarında iddialıyız. Ülke tarımımıza büyük katkıları olacaktır.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co