Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

12 farklı ülke Konyaaltı’nda buluştu

KONYAALTI BELEDİYESİ VE KONYAALTI KENT KONSEYİ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN KONYAALTI ULUSLARARASI KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ, 12 ÜLKENİN KATILDIĞI, BİR BİRİNDEN RENKLİ ETKİNLİKLERİN SERGİLENDİĞİ GÖSTERİLERLE SON BULDU.

12 farklı ülke Konyaaltı’nda buluştu
15 Ekim 2018 - 15:36
banner

Konyaaltı Belediyesi ve Konyaaltı Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen Konyaaltı Uluslararası Kültür Sanat Festivali, 12 ülkenin katıldığı, bir birinden renkli etkinliklerin sergilendiği gösterilerle son buldu.

Konyaaltı’nda, 12 farklı ülke, dans ve müzikal gösterilerle kültür ve sanatlarını sergiledi. Konyaaltı Belediyesi ve Konyaaltı Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen Konyaaltı Uluslararası Kültür Sanat Festivalinde farklı kültürden onlarca dans ve müzik grubu, sahne aldı. Rusya, Polonya, Azerbaycan, Ukrayna, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan, Almanya ve Kırgızistan ile Irak Türkleri ve Ahıska Türkleri, Konyaaltı Kent Meydanı’nda gün boyunca bir birinden renkli gösterilerle kültür ve sanatlarını sergiledi.

Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Konyaaltı Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Gürbüz, “Bizler yerinden yönetim, halkın katılımıyla yönetim anlayışını benimsedik. Bu anlayışla da 2008 yılında Konyaaltı Kent Konseyini kurduk. Konseyimiz içinde meclislerimiz var. Gençlik Meclisi, Kadın Meclisi. İlçemizde 20 binin üzerinde yabancı dostumuz var. Buradan yola çıkarak Yabancılar Meclisi oluşturduk. Bu meclislerle İlçemizde bir takım çalışmalar yapıyoruz. Bu güzel şehrimize, vizyonuna, gelişimine, değişimine katkı koymak, bu hayatı birlikte nasıl dostça kardeşçe paylaşabiliriz düşüncesiyle; sorunlara çözümler arıyoruz. Bu çerçevede yabancı dostlarımıza kendi kültürlerini anlatabilecekleri bir mecra olsun istedik ve bu festivali düzenledik. Bu festivale katılan yabancı dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Konyaaltı Uluslararası Kültür Sanat Festivali, bir birinden renkli gösterilerle gece boyunca devam etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co