Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali tarihi belirlendi

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, 3’ÜNCÜ KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ’NİN GELECEK YIL 28 HAZİRAN – 1 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİNİ AÇIKLADI

3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali tarihi belirlendi
26 Temmuz 2017 - 11:58
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali’nin gelecek yıl 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı. Festivalin 2018 onur konuğu ülkesi ise Rusya olacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin müzik, dans ve eğlenceyle birlikte tiyatro, sinema, resim ve piyanoyu Antalya’nın kalbi Kaleiçi sokaklarına taşıdığı Kaleiçi Old Town Festivali’nin 3’üncüsü için çalışmalar başladı.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan ve Kaleiçi gibi yaşayan tarihi kent merkezlerine sahip şehirleri buluşturan festivalin gelecek yıl 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıkladı.

Başkan Uysal, yine heyecanı yüksek, festival coşkusunun tüm Antalya’yı saracağı bir festival hazırlığında olduklarını belirtti. Başkan Uysal, ilk yılında Küba’nın, 2’nci yılında İtalya’nın onur konuğu ülke olarak katıldığı festivalin 3’üncü yılında Rusya’yı onur konuğu ülke olarak ağırlayacağını kaydetti.

Ayrıca, bu yıl 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali kapsamında Üç Kapılar’da gerçekleştirilen Rusya Dostluk Günü’nde dünyanın el izini bıraktığı 2 metre uzunluğundaki dev matruşka da Muratpaşa Belediye fuayesinde sergilenmeye başladı. Ruslar, Türkler ve farklı ülkelerden Antalya’ya gelen turistlerin ellerini rengarenk boyalara batırıp süslediği matruşka 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali’ne kadar fuayede sergilenmeye devam edecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co