Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez AKMEK kurslara devam ediyor

Antalya Kepez Belediyesi Meslek Eğitim Kursları, (AKMEK) dikiş kurslarını devam ediyor.

Kepez AKMEK kurslara devam ediyor
26 Temmuz 2017 - 12:00

Antalya Kepez Belediyesi Meslek Eğitim Kursları, (AKMEK) dikiş kurslarını devam ediyor.

AKMEK yaz sezonunda da kadınların isteği üzerine dikiş kurslarını devam ettirdi. Yaşları 7-17 arasındaki öğrencilerin yaz tatilini değerlendirmeleri için başlatılan yaz kurslarında, yoğun istekte bulunan yetişkin kadınlar için de dikiş-nakış kursları veriliyor. Öğrenciler bilgi teknolojileri, yabancı dil, özgüven sağlayıcı drama, diksiyon gibi eğitimler alırken, Sakarya Bulvarı’ndaki AKMEK merkezinde, kadınlar el becerilerini geliştiriyor. Çoğunluğu normal eğitim sezonundaki kurslardan yararlanmış olan kadınlar, yaz aylarında da bu becerilerini geliştirmek için eğimlerin devam ettirilmesini talep etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kurumların sosyal hayatın merkezi olmasını istediklerini söyledi. Kepez’deki sosyal aktivite imkanlarını sürekli arttırdıklarını anlatan Tütüncü, “Özellikle ev hanımlarımızın dört duvarın arasına hapsedilmiş bir hayat sürmeleri yerine, onları AKMEK’te sosyalleştirelim istedik. Onlara farklı uğraş alanları geliştirdik. Kepezli hanım kardeşlerimiz, kurslarımızda sosyal hayatın içerisine girdiler ve orada sosyalleşme imkanı buldular” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat