Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

4 kişilik aile tek odalı metruk evde yaşama tutunuyor

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİNDE YAŞAYAN BODUK AİLESİNİN YAŞAM SAVAŞI ADETE YÜREK BURKUYOR. TEK ODALI DERME ÇATMA BİR ODADA YAŞAMA TUTUNMAK İÇİN MÜCADELE EDEN AİLENİN 2 ÇOCUĞU İSE MADDİ İMKANSIZLIKLAR YÜZÜNDEN OKULA GİDEMİYOR.

4 kişilik aile tek odalı metruk evde yaşama tutunuyor
19 Aralık 2017 - 10:40

Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan Boduk ailesinin yaşam savaşı yürek burkuyor. Derme çatma bir odada yaşama tutunmak için mücadele eden ailenin 2 çocuğu ise maddi imkansızlıklar yüzünden okula gidemiyor. Aile, hayırseverlerden gelecek yardımlar ile karanlıktan aydınlığa çıkacakları günü dört gözle bekliyor.

Aksu Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Eşref Boduk, 10 yıl önce daha iyi iş bulma umudu ile yanına 2 çocuğunu ve eşini de alarak Adana’dan Aksu’ya geldi. Aradan geçen onca zamana rağmen hayal ettikleri yaşam tarzını bir türlü yakalamayan aile, derme çatma bir odada yaşama tutunmak için mücadele ediyor. Çocuklarını sıcak bir yuvada tutabilmek için hazineye bağlı bir arazide bulunan tek odayı kendi imkanları çerçevesinde bir yuva haline getiren baba Eşref Boduk, 3 aydır işsiz olduğunu söyledi.

Baba üç aydır iş bulamıyor

Ailesine bakmak için çalmadık kapı bırakmayan baba Eşref Boduk’un hayali ise çocuklarının hayal ettiği bir evde oturabilmek. 3 aydır işsiz olan baba, iş verilmesi durumunda çalışacağını söyledi. Çocuklarını okutmak istediğini fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle okutmakta zorlandığını ifade eden baba, yardım bekliyor.

Öte yandan aileyi yalnız bırakmayan Gönülleri Fethet Derneği, gıda yardımında bulundu.

Aileyi ziyaret eden İnayet Öztürk Yücetaş ise “Evde su yok, kanepe yok, tuvalet yok. Sizin anlayacağınız bu evde hiçbir şey yok. Hem babaya hem anneye iş bulmak istiyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al