Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

4 mevsim lastik nedir?

4 mevsim lastik nedir?
27 Ekim 2018 - 19:03

4 mevsim lastik nedir?

4 mevsim lastikleri nedir?Ne zaman takılır?Bölgesel kış şartlarında 4 mevsim lastikleri uygunmudur?4 mevsim lastiği kış lastiği ile aynı performansı verirmi?

4 mevsim lastiği nedir?

4 mevsim lastikleri kışın ve yazın kullanım için uygun olan lastik çeşitidir.4 mevsim lastiği bölgesel iklim şartlarına göre 4 mevsimde kullanılabilen lastik türüdür.

4 mevsim lastik seçimi?

Bulunulan bölgeye göre 4 mevsim lastiği kullanılabilir fakat dikkat edilmesi gereken başlıca bir kaç önemli husus bulunmaktadır.Bulunulan bölge iklim şartlarına göre 4 mevsim lastiği kullanılır veya kullanılmaz çünkü eğer sürekli buzlanma ve yoğun kar yağışı olan bir iklime sahip bölgede iseniz 4 mevsim lastiği yerine kış lastiği kullanılması önerilmektedir.

Her ne kadar 4 mevsim lastiği olarak geçen bu lastik türü zorlu kış şartlarında kış lastiği performansını göstermeyeceği için bunun yerine kış lastiği kullanılması gerektiği belirtilmektedir.

Fakat yoğun ve buzlu kış şartlarının aksine daha hafif bir kış geçirilen bölgelerde 4 mevsim lastiğinin kullanılması önerilmektedir.

Her ne kadar 4 mevsim lastikleri kış şartları içinde sürüş kalibiyeti sağlasada bir kış lastiği performansı beklenemez.

Kaynak: 4 mevsim lastik nedir?

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al