Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ekim ayı sonunda Antalya’dan yaz manzaraları

METEOROLOJİNİN GEÇTİĞİMİZ HAFTA UYARISININ ARDINDAN ANTALYA’DA SICAKLIK 17 DERECEYE KADAR DÜŞERKEN, YORGAN VE BATTANİYELERİNİ ÇIKARTAN ANTALYALILAR, HAFTA SONUNDA HAVA SICAKLIĞININ 27’Yİ GÖSTERMESİYLE BİRLİKTE DENİZE GİRMEK VE GÜNEŞLENMEK İÇİN TEKRAR SAHİLLERE AKIN ETTİLER.

Ekim ayı sonunda Antalya’dan yaz manzaraları
27 Ekim 2018 - 18:52

Antalyalılar, hafta sonunda hava sıcaklığı 27 dereceye kadar yükselince denize girmek ve güneşlenmek için tekrar sahillere akın etti.

Geçtiğimiz hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya için soğuk hava uyarısında bulunup sıcaklığın 12 derece birden düşeceğini belirtmişti. Uyarının ardından Antalya’da yağış ve soğuk hava dalgası etkili olup dereceler 17’yi göstermişti.

Soğuk hava dalgasıyla birlikte kış hazırlığı yapan Antalyalılar, hafta sonundaki sıcak ve güneşli havayla birlikte neye uğradığını şaşırdı. Öğle saatlerinde 27 dereceyi gören Antalya’da vatandaşlar, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne gelerek rüzgar olmasına karşın denize girdi, yakıcı güneşin tadını çıkardı. Bazı vatandaşlarsa güzel havada yürümeyi tercih etti.

Tatil için İstanbul’dan Antalya’ya gelen misafirlerini sahile gezdirmeye getiren Emine Ersin, “Misafirlerimiz bile havanın değişimine şaşırdılar. Hava çok güzel, resmen terledik. Mis gibi bir hava bıraksalar denize gireceğim” diye konuşurken, 24 yıldır Antalya’da yaşadığını belirten Metin Onur da, havanın değişikliğinden ötürü şaşkın olduğunu ifade etti. Onur, “Böyle enteresan bir hava yaşamadım. Birden yorganları battaniyeleri çıkardık. Ciddi bir şekilde üşüdük, neredeyse klima açacaktık. Dünyanın sonu mu geliyor bilmiyorum ama bugün hava çok güzel” dedi.

24 yıldır Antalya’da yaşadığını bildiren Metin Onur, “Geçen yaşanan hava kadar enteresan bir hava yaşamadım. Birden yorganlar, battaniyeler, eşofmanlar çıktı. Dünyanın sonu mu geliyor? Ne oluyor? İklimler değişti. Her şey farklı noktada. Bugün de çok güzel bir hava. Antalya böyle değişik bir hava. Üstümdeki yeleği de ayıp olmasın diye giydim” diye konuştu.

Havanın çok güzel olduğunu ifade eden Neşe Onur ise, bu mevsimde deniz kenarında oturup güneşlenmenin mümkün olmadığını kaydederek “Biz bunu yaşıyoruz. Ülkemizin diğer yerlerinde de yaşayanlar vardır umarım. Çok mutluyuz, bahardan kalma bir gün yaşanıyor. Kışın bu güneş göremeyeceğiz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat