Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ABD ve İsrail’e türkülü tepki

AMERİKAN BAŞKANI DONALD TRUMP’IN KUDÜS’Ü TEK TARAFLI BAŞKENT İLAN ETMESİNE TEPKİLER DEVAM EDİYOR. ÜNLÜ HALK OZANI HİLMİ ŞAHBALLI, 70’Lİ YILLARDA BESTELEDİĞİ ‘TÜH ALLAH BELANIZI VERSİN’ ADLI ESERİNİ, ABD BAŞKANI DONALD TRUMP VE İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETANYAHU’YA UYARLADI.

ABD ve İsrail’e türkülü tepki
14 Aralık 2017 - 14:34

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepkiler devam ediyor. Ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı, 70’li yıllarda bestelediği ‘Tüh Allah Belanızı Versin’ adlı eserini, ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya uyarladı.

Hilmi Şahballı’nın resmi Facebook adresinden yayınladığı video klip, internet ve sosyal medyada çok sayıda izlendi. İsrail ve Amerika’nın Müslümanları yok sayan tavrına tepki gösteren ünlü sanatçı, “Amerikan Başkanı Trump’ın Kudüs’ü başkent ilan etmesi kabul edilemez. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalıdır. Amerika ve İsrail bir olup, Orta Doğu’yu kan gölüne çevirdi. Irak ve Suriye başta olmak üzere pek çok Müslüman ülkeyi kana buladı. Binlerce kişiyi çoluk çocuk demeden katletti. Şimdi de Kudüs üzerinden bu iki şeytan devlet, yeni oyunlar kuruyor. Bu iki şeytan devletin ana hedefi Türkiye’dir. Bu emellerini defalarca farklı yöntemlerle bize gösterdiler. Onların kurduğu oyuna tepki göstermek amacıyla, 70’li yıllarda yaptığım türkümü günümüze uyarladım” dedi.

İslam dünyasına birlik çağrısı

50 yıllık meslek hayatına, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine vurgu yapan pek çok eser sığdırdığının altını çizen Şahballı, “Siyonist ve kan emici devletler, petrol ve para uğruna insan hayatını hiç sayıyor. Orta Doğu’da yaşanan zulmü ülkemizde de gerçekleştirmek istiyorlar. Ancak asla başaramayacaklar” diye konuştu.

Dünyada 1 milyardan fazla Müslüman insanın yaşadığına dikkat çeken Şahballı, İslam ülkelerine de çağrıda bulundu. Şahballı, “İslam ülkelerinde bu ayrılık ve kavga haçlı ordularının işine yarıyor. Biz birbirimizle kavga ederken, ateşe bir benzin de onlar döküyor. İslam ülkeleri bu birlikteliği sağlamak zorundalar. Eğer biz kendimize zulüm edersek, Allah da bizi o kan emicilerin zulmüyle yüzleşmek zorunda bırakır. Dünyada insanoğlu çok zor bir süreçten geçiyor. Arakan’da, Türkistan’da ve Orta Doğu’da Müslüman halklara zulüm ediliyor. İslam dünyası bu fikir ayrılığını bir kenara bırakmalı ve bu oyunu bozmalı” diye konuştu.

“Bu zulme sessiz kalamazdım”

Bestelediği türkü ile İsrail ve Amerika’ya tepki gösteren Şahballı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘İsrail terör’ devletidir sözüne de tam destek verdi. FETÖ, DEAŞ, PYD, PKK gibi pek çok terör örgütünün arkasında İsrail ve ABD’nin olduğuna dikkat çeken Şahballı, “İsrail ve Amerika bir terör devletidir. Girdikleri her ülkeyi kana buladılar. Milyonlarca insanı yok ettiler. Arkalarında binlerce yetim, binlerce öksüz bıraktılar. Aynı oyunu bizim ülkemiz için de gerçekleştirmek istiyorlar. Ülke olarak da çok kötü zamanlardan geçiyoruz. İç ve dış düşmanlar ülkemizi çepeçevre kuşatmış durumda. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlarına karşı uyanık olmak mecburiyetindeyiz. Birlik ve beraberlik içinde ülkemize yönelik her türlü tehdidi ortadan kaldırabiliriz. Sıra bize gelmeden bu devletlerin oyununu, birlik ve beraberlik içinde bozmamız lazım. Hz. Ali, ’Bir zulme sessiz kalamıyorsanız onu herkese duyurun’ diyor. Yaşanan bu zulme sessiz kalamazdım. Ozanca türkü ile tepki gösterdim” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat