Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

AESOB’dan ölçü aletlerine muayene hatırlatması

ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ MUAYENESİNİN UNUTULMAMASI İÇİN UYARIDA BULUNAN AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE, “ÖLÇÜ ALETLERİNİN PERİYODİK MUAYENE SÜRESİ İKİ YIL. DAMGA SÜRESİ DOLAN ÖLÇÜ ALETLERİNİN PERİYODİK MUAYENELERİNİ ZAMANINDA YAPTIRMAYANLAR 2 BİN 100 LİRA CEZA ÖDEMEK ZORUNDA KALACAK. 28 ŞUBAT’A KADAR BEYANNAME VERMENİZ GEREKLİ” DEDİ.

AESOB’dan ölçü aletlerine muayene hatırlatması
17 Şubat 2018 - 10:06
banner

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, ölçü ve ölçü aletleri muayenesi uyarısında bulundu.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa göre, ölçü ve ölçü aletlerinin belirli sürelerde periyodik muayeneye tabi tutulmasının zorunlu olduğunu belirterek, damga süreleri dolan ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için beyanname verme süresinin 28 Şubat 2018 tarihinde sona erdiğini söyledi.

“Ölçü aletlerine el konma ve ceza kesilmesine karşı esnaflara uyarı”

Ölçü aletlerine el konma ve ceza kesilmesine karşı esnafları uyaran Dere, “2 yıllık damga süresini doldurmuş uzunluk ölçüleri, akıcı maddeler için hacim ölçüleri, kuru taneli maddeler için hacim ölçüleri, 5 kilograma kadar hassas olmayan kütle ölçüleri, yay ve elektronik tertibatı bulunmayan maksimum kapasitesi 2000 kilograma kadar mekanik tartı aletlerinden, masa terazileri, asma teraziler, tek kollu kantarlar, ibreli teraziler ile pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi 2000 kilograma ve altında olan, 3 ve 4. sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri olanların ölçüler ve ayar yönünden bağlı bulundukları grup merkezi belediye ölçüler ve ayar memurluklarına müracaat etmeleri, maksimum kapasitesi 2000 kilograma kadar 1 ve 2 sınıf hassas elektronik ve mekanik tartı aletleri, okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağımlı çalışabilme özelliğine sahip elektronik tartı aletleri, tartım kapasitesi 2000 kilograma ve altında olan, 3 ve 4. sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri olanların ise, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yetki almış yetkili muayene servislerine müracaat etmeleri gerekiyor” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    php shellshell downloadTürk Takipçi

    lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

    Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co