Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ağaç Kesme kursu sona erdi

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİNDE ORMAN KÖYLÜLERİNE YÖNELİK DÜZENLENEN “AĞAÇ KESME VE BOYLAMA OPERATÖRÜ KURSU” SONA ERDİ.

Ağaç Kesme kursu sona erdi
16 Ocak 2018 - 11:23

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde orman köylülerine yönelik düzenlenen “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü Kursu” sona erdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Korkuteli Orman İşletme Bölge Müdürlüğü tarafından “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” eğitimleri veriliyor. Orman Mühendisi Gökhan Kök ve Yakup Su tarafından verilen kurs, 52 saat sürdü.

Protokol doğrultusunda Orman İşletme Müdürlüğü ve Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi tarafından organizesinde ormanlarda çalışan işçiler için Çomaklı Hacıbekar orman şefliğinde “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” uygulama yapıldı.

20 saati İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Koruma ve Kalite Yöntemi ve 32 saati Kesim Hazırlığı, Kesme ve Boylama konuları olmak üzere toplam 52 saatten oluşan eğitimde, ağaç üretiminde kesimde güvenlik kuralları, kesim teknikleri ve standardizasyon konularına yönelik katılımcılara detaylı bilgiler verildi.

Uygulama sonrası yapılacak sınavla başarılı olan kursiyerlere “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” belgesi verilecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr