Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Aksu’da Genç Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı

Aksu’da Genç Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı
14 Kasım 2018 - 12:28

Sayın ilçe başkanım, Aksu Kadın kolları başkanım, yönetim kurulu üyeleri, kıymetli değerli büyüklerim, kardeşlerim ve beni yalnız bırakmayan kocaman yürekli güzel ailem hepiniz hoş geldiniz.

İsmim Halim OKUDAN 25 yaşındayım. Manavgat Beşkonak, Ballıbucaklıyım. Aksu ilçesinden evliyim. 18 yaşımdan buyana memuriyet hayatım bulunmaktadır. İlk önce Adalet Bakanlığı Antalya adliyesinde  Mahkemelerde staj yaptım. Akabinde KPSS il MEB lığı Antalya il Milli Eğitim Müdürlüğünde 2 yıl çalıştım. Çalışırken bir yandan okuluma devam ettim. Ön Lisans bitirdikten sonra tekrar KPSS ile o dönem ki ismiyle Orman ve Su işleri bakanlığına atandım. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünde bir yıl kaldıktan sonra Antalya Fidanlık Müdürlüğüne tayinle geldim. Bu arada Tekrar ÖSYM sınavına girip Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği bölümünü kazandım.

En son Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Yangınla Mücadele Şube Müdürlünde ve ihtiyaç halinde izin ve irtifak şb. Müdürlüğünde çalışmaktaydım. Ta ki Aksu’muz bende sevdaya dönüşene kadar. Bilirsiniz bir şey sevdaya dönüşünce çok fedakarlık yaptırabiliyor. Fedakarlık arttıkça farkındalıkta artıyor.

Bu doğrultuda derdim davamıza, toplumumuza, Aksu’muza hizmet etmek. İnsanlar bir şeyleri değiştirebilmeyi hayal etmeli ve akabinde bu hayallerinin peşinden koşmalı ve bu iradeye sahip olmalı. Artık bende ülkem ve Aksum için hayallerimin ne kadarına ulaşabilir, ne kadarını gerçekleştirebilirsem o noktadan sonrası için başkalarının ilerlemesine ilham ve vesile kaynağı olmuş olurum.

Dediğim gibi 25 yaşındayım ve kendimi; Aksu’muzun sıkıntılarını, sorunlarını omuzlayacak, sırtlayacak ve çözüme kavuşturacak kadar iradeli ve güçlü hissediyorum.

Bu yaşımıza kadar bir şeyleri değiştirebilmek için hep rica ettik. Rica, rica minnet derken artık Halim dedim icraat zamanı! Şunu da iyi biliyorum bazıları bu noktalara tepeden iner, bazıları dipten tırmanır ama gelinen nokta hep aynıdır.

Başkan olmak büyük mücadele ister, bazen de armut pişer kişinin ağzına düşer. Benim armut durumu gibi bir lüksüm yok. Çalışacağız, koşacağız ve mücadele edeceğiz. Tek başına başarıya ulaşmak mümkün değildir. Seçilecekler veya seçilmişler kendilerine inanan insanlarla çalışıyorlarsa, çalıştığı insanlardan şevk, azim, inanç alabiliyorsa ve de aynı hedefe kendini adamış insanlarla birlikte takım oluşturabilmişse başarıya ulaşacak demektir.

Aksu’muzu iyi tanıyorum yerlisinden daha yerliyim diyebilirim. Tüm sorunlarımızı detaylıca konuşacağım sahaya inmek nasip olursa. İnanç tekeden süt çıkarır anlayışıyla bu yola çıktık. Tüm kesimlerden olumlu sonuç beklemiyorum fakat şaşıracakları malum. Yarışa birileri önde başlar, kimileri geride. Öne geçilmesi için yapılası gerekenleri iyi biliyorum. Çünkü en fazla ileri giden ok en fazla geri çekilen yaydan çıkar. Yapacak çok işimiz var.

Bismillah diyerek yollara düşeceğiz, gidilmedik ev, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Aksu’muzu sadece Türkiye’de değil dünya da gözde yapmak için çaba sarf edeceğiz. Tarım ve Turizm açısından lokomotif bir ilin ilçesiyiz. Bunun değerini bileceğiz.

Doğrudan siyasetin ve İlçenin içinden olmayışımız bizim içi avantaj şöyle ki, eğer büyüklerimiz bizi uygun görürse aday olursak hiç kimse küsmeyecek ve partili olsun olmasın bütün Aksuluların belediye başkanı olma noktasında en güçlü aday biziz diye düşünüyorum.

En önemli avantajımız ise genç olmamız. Aksu’nun mevcut sorunlarının çözülmesi ve geleceğe daha hazır hale gelmesi için; genç, azimli ve başarıya aç yöneticilere ihtiyacı var.

Dünyada bütün şehirler batıya doğru büyür, Antalya ise coğrafi şartlarından dolayı doğuya büyümek mecburiyetinde ve bu noktada Aksu’yu Antalya’nın parlayan ilçesi olması yolunda projelerimizi planlıyoruz. Tabi bu parlama Aksu’nun yeraltı ve yerüstü zenginlikleri doğrultusunda planlı ve programlı olacak. Maalesef ülkemizde büyümeden kasıt hep inşaat sektörü anlaşılıyor. İllaki inşaat sektörü önemli ama biz Aksu’ya Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla bakıyoruz. Yani dikey değil yatay mimariye önem verip doğal güzelliklerin yok olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Bilindiği gibi Aksu’muz tarım memleketi, Tarım ve hayvancılığı Aksu’da daha cazibeli hale getirip hem mevcut üreticilerimizi sevindirecek hem de gelecek kuşakların bu sektöre daha sıcak bakmasını sağlayacak projeler hedefliyoruz.

Hepinizi Allaha emanet ediyor hayır dualarınızı bekliyorum.

 

Halim OKUDAN

Aksu Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr