Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Al Yazma projesi 3 bin kadına ulaştı

KADINA YÖNELİK ŞİDDET VE ÇOCUK YAŞTA EVLİLİKLERLE MÜCADELESİNİ SÜRDÜREN ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYESİ, ŞİDDET MAĞDURU KADIN VE ÇOCUKLARINA SUNDUĞU SOSYAL HİZMETLERİN YANI SIRA 832 KİŞİYE PSİKOLOJİK, 250 KADINA DA HUKUKİ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERDİ.

Al Yazma projesi 3 bin kadına ulaştı
01 Eylül 2017 - 13:02
banner

Kadına yönelik şiddet ve çocuk yaşta evliliklerle mücadelesini sürdüren Antalya Muratpaşa Belediyesi, şiddet mağduru kadın ve çocuklarına sunduğu sosyal hizmetlerin yanı sıra 832 kişiye psikolojik, 250 kadına da hukuki danışmanlık hizmeti verdi.

Kadına yönelik şiddeti durdurmak için Al Yazma Grubu’nu kurup, çocuk yaşta evliliklerin engellenmesi amacıyla da Mor Makas Projesi’ni hayata geçiren Muratpaşa Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. Eğitim ve söyleşilerle 2 bin kadına şiddet, şiddet türleri, kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eğitimi veren Muratpaşa Belediyesi Al Yazma Grubu, psikolojik görüşmelerde 832 kişiye destek sağladı. Özel vakalarda 250 kadına hukuki danışmanlık hizmeti verdi.

Kadın Danışma Merkezleri

Muratpaşa Belediyesi Al Yazma Kadın Danışma Merkezi 250, Zeytinköy Kadın Danışma Merkezi ise 100 kadın üyesi ile çalışmalarına devam ediyor. Al Yazma ve Zeytinköy Kadın Danışma Merkezlerinde bilinçlendirme ve destek çalışmalarını da sürdüren Muratpaşa Belediyesi; 50 kadına okuma yazma kursu düzenlerken, 100 kadına da meslek kursu da açtı. Meslek edindirme kursu Zeytinköy Kadın Danışma Merkezinde açıldı.

Mor Makas

Çiftlere evlilik öncesi veya evlilik sonrası hoşgörü ve tolerans eğitimleri de veren Muratpaşa Belediyesinin çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi amacıyla başlattığı Mor Makas Projesi’nin saha çalışmaları tamamlandı. Mor Makas Projesi kapsamında, 467 kuaföre; farkındalık eğitimi ve bilinçlendirme çalışması yapıldı. 467 kuaför, çocuk gelinlere karşı yetkili kurumlarla iletişim halinde çalışıyor.

El İzi Pazarı

Ev eksenli üretim yapan kadınlar için Varlık Semt Pazarı’nda cuma, cumartesi, pazar, pazartesi günleri açılan El İzi Pazarı’nda, 2 grup halinde 300 kadına yer tahsisi yapıldı. Muratpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ayrıca Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ile birlikte üniversite öğrencisi kızlara Aktif Kadın Yurttaş eğitimi verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -