Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya Belediyesinde 6 Şapka Düşünme Tekniği anlatıldı

ISPARTA’NIN EĞİRDİR İLÇESİNDEKİ KÖPRÜBAŞI MEVKİNDEN KOVADA GÖLÜ’NE GİDEN KARAYOLU GÜZERGAHINDAKİ SÜRÜCÜLER, YOLUN DAR OLMASI NEDENİYLE ZOR ANLAR YAŞIYOR. YOL GÜZERGAHINDAKİ KÖY MUHTARLARI SÖZ KONUSU SIKINTILARIN GİDERİLMESİ ADINA MÜLKİ İDARİ AMİR VE SİYASİLERE ÇAĞRIDA BULUNDULAR.

Alanya Belediyesinde 6 Şapka Düşünme Tekniği anlatıldı
24 Ekim 2018 - 17:38

Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seminerinde eğitimci-yazar Oğuz Saygın tarafından dünyanın en önemli düşünürü olarak kabul edilen Edward de Bono’nun “6 Şapka Düşünme Tekniği” anlatıldı.

Bireysel düşünme tekniklerinin ele alındığı kültür merkezindeki seminere, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Çocuklarda en özgür düşünmenin ilkokul öncesi dönemde yaşandığını belirten Saygın, yaratıcı düşünmenin her geçen gün azaldığına dikkat çekti. “Düşünmek farklı bir şey, başarılı olmak istiyorsak düşünmeyi öğrenmek lazım” diyen Saygın, 6 Şapka Düşünme Tekniği’nin özelliklerine değindi.

Bu tekniği sırasıyla mavi, beyaz, kırmızı, sarı, siyah ve yeşil şapka adı altında 6 renkle tanımlayan Oğuz Saygın, düşünmenin hayattaki önemini örneklerle anlattı.

Saygın, dinleyicilerle “Eğitimde Oyun” tekniğinin faydaları üzerine dinleyicilerle birlikte 6 Şapka Düşünme Tekniğiyle ilgili de bir uygulama gerçekleştirdi.

Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından her ay düzenlenen eğitim seminerleri devam edecek. Eğitimci Ruhan Maral’ın sunacağı “Cesaret Yönetimi” konulu seminer ise 28 Kasım’da yapılacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -