Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya ve Gazipaşa’da 17 milyon TL içme suyu yatırımı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN, ALANYA VE GAZİPAŞA’NIN KIRSAL MAHALLELERİNİN İÇME SUYU SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALARI TAMAMLADIĞI BİLDİRİLDİ. İKİ İLÇEYE 17 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA SU DEPOLAMA ÜNİTELERİ VE 314 KİLOMETRE İÇME SUYU HATTI DÖŞENDİ.

Alanya ve Gazipaşa’da 17 milyon TL içme suyu yatırımı
27 Aralık 2017 - 14:48

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğünün, Alanya ve Gazipaşa’nın kırsal mahallelerinin içme suyu sorunlarını çözmek için başlattığı çalışmaları tamamladığı bildirildi. İki ilçeye 17 milyon TL’lik yatırımla su depolama üniteleri ve 314 kilometre içme suyu hattı döşendi.

ASAT Genel Müdürlüğü, ilçelerin içme suyu ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Özellikle yaz mevsiminde içme suyu sorunu yaşayan Alanya ve Gazipaşa ilçelerinin bazı bölgelerinde vatandaşlara kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalar sona geldi. 17 milyon TL’lik Alanya, Gazipaşa Müteferrik İçme Suyu Yapım İşi kapsamında 4 adet 200 metreküp, 3 adet 100 metreküp ve 8 adet 50 metreküp kapasiteli depo yapılarak bağlantıları kuruldu. Alanya için 195 bin metre, Gazipaşa için ise 119 bin metre polietilen ve çelik boru kullanılarak içme suyu isale hattı döşendi. Toplamda 314 kilometre boru hattı tamamlanmış oldu. İki ilçenin özellikle yaz aylarında su sıkıntısı çeken mahallelerinin artık problem yapamayacağı bildirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat